Ft: Uluslararası Gözlemcilere Göre Vergi Cezası İfade Özgürlüğüne Zarar Verir

Ft: Uluslararası Gözlemcilere Göre Vergi Cezası İfade Özgürlüğüne Zarar Verir

Financial Times Gazetesinde Devlet Bakanı, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın İstanbul Uluslararası Finans Merkezi (İfm) Stratejisi ve Eylem Planı Hakkındaki Açıklamalarıyla İlgili Bir Haber Yer Aldı, Türkiye'de Şirketlerin Vergilendirmesinde Değişiklik Yapılacağı Kaydedildi.

Ft: Uluslararası Gözlemcilere Göre Vergi Cezası İfade Özgürlüğüne Zarar Verir
03.10.2009 13:57 | Son Güncelleme: 03.10.2009 13:57

Financial Times gazetesi uluslararası gözlemcilerin Doğan Yayın'a kesilen cezanın Türkiye'de ifade özgürlüğüne zararı dokunacağı yönünde eleştiride bulunduklarını belirtti.

İngiliz Financial Times gazetesinde yayımlanan "Türkiye şirket vergilerinde reforma gidiyor" başlıklı haberde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın İstanbul Uluslararası Finans Merkezi (İFM) Stratejisi ve Eylem Planı hakkındaki açıklamalarına değinildi. Babacan'ın vergi kurallarında "belirsizliğe yer bırakmayan" düzenlemelere gidileceği bunun geniş eylem planının önceliklerinde olacağı açıklamasına yer veren FT, "Babacan, Türkiye'nin en büyük grubunun başındaki Mustafa Koç'un, ülkenin en güçlü medya grubuna kesilen 3.2 milyar dolarlık vergi cezasının vergi kurumunun siyasileştirilmesine yönelik korkuları artırdığı açıklamasından sonra konuştu. Uluslar arası gözlemciler cezayı ifade özgürlüğüne zarar vereceği için eleştirmişlerdi" dedi.

Bakan Babacan'ın "Vergi konusunda, öngörülebilir, gri alanların da mümkün olduğunca yok edildiği, adil bir uygulamanın olduğu bir sistemi Türkiye'de hızla kurmamız lazım" sözlerine yer veren Financial Times, "Ancak Bakan Babacan "bu belli bir medya şirketiyle ilgili değildir' diye uyararak Türkiye'de yazılı ve görsel medyanın yarısından fazlasını kontrol eden Doğan yayın grubuyla ilgili imada bulundu" dedi. (ANKA)

(ORH/BÜN)

Kaynak: ANKA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: Ft: Uluslararası Gözlemcilere Göre Vergi Cezası İfade Özgürlüğüne Zarar Verir - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 23:28:41. #1.14#
title