Fruit Lojistica Fuarı'nın Ardından - Haberler
Haberi Paylaş

Fruit Lojistica Fuarı'nın Ardından

AA - Haberler | Yerel
Fruit Lojistica Fuarı'nın Ardından

Narenciye Tanıtım Grubu Başkanı Ali Kavak, Almanya'nın başkenti Berlin'de 8-10 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen Fruit Lojistica Fuarı'na (Uluslararası Sebze ve Meyve Pazarlama Fuarı) 40 firma ile ulusal seviyede katılım...

Narenciye Tanıtım Grubu Başkanı Ali Kavak, Almanya'nın başkenti Berlin'de 8-10 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen Fruit Lojistica Fuarı'na (Uluslararası Sebze ve Meyve Pazarlama Fuarı) 40 firma ile ulusal seviyede katılım gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Koordinatör Başkanlığını da yürüten Kavak, yaptığı yazılı açıklamada, 44 milyon tonluk meyve sebze üretimi ve 3,2 milyon tonluk ihracat gerçekleştiren Türkiye'nin, yeni fırsatlar yaratmak amacıyla Fruit Lojistica Fuarı'na katıldığını belirtti.

Bu yıl Türkiye'nin, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın da katıldığı fuarda partner ülke (kardeş ülke) olarak yer aldığına işaret eden Kavak, şunları kaydetti:

"Ülkemiz, bu yıl ki fuarda bin metrekarenin üzerinde alanda taze meyve, sebze, narenciye, organik meyve-sebze ve paketleme sektöründen 40 firma ile ulusal seviyede temsil edildi. Ayrıca Türk turunçgilini dünyaya tanıtmak için üzere çeşitli ülkelerde faaliyetler gerçekleştiren Narenciye Tanıtım Grubu da 119 metrekare stant ile fuarda yer aldı. Fuara kardeş ülke olarak katılmamızın, ülkemiz için dünya çapında farkındalık yaratma ve hedefine ulaşma yolunda önemli fırsat sunacağına inanıyorum."

Türkiye'nin yaş meyve sebze ihracatının geçen yıl 2,3 milyar dolar civarında olduğuna işaret eden Kavak, amaçlarının Cumhuriyet'in 100. yılı olan 2023'deki 500 milyar dolarlık hedefte 10 milyar dolarla yer almak olduğunu vurguladı.

- MERSİN

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title