Fresenius’tan Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zinciri

Fresenius’tan Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zinciri

Diyaliz Hizmetlerinde Dünyanın Öncü Markası Fresenius Medical Care, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projelerine Bir Yenisini Daha Ekledi.

Fresenius’tan Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zinciri

Türkiye'deki 45 kliniğinde 5 binden fazla hemodiyaliz hastasına hizmet sunan ve uyguladığı kalite politikasının temelinde insan sağlığına ve refahına yer veren Fresenius Medical Care, eğitime de verdiği desteklerle dikkatleri üzerine çekiyor.

Adana Akkapı Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde sağlık meslek eğitimi gören öğrenciler, diyaliz tedavisi konusunda aldıkları teorik eğitimi Fresenius Medical Care'nin okullarına bağışladığı hemodiyaliz makinesi ve diğer ekipmanlar sayesinde artık pratikte de uygulama fırsatı buluyor.

Bursa'da M. Kemal Coşkunöz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ve Adana'da Akkapı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'ne hemodiyaliz makinesi ve medikal ekipman bağışında bulunan Fresenius Medical Care, eğitim alanında başlattığı sosyal sorumluluk zincirine bir sonraki adımında İzmir Seyit Şanlı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesini de ekleyerek bu alandaki çalışmalarını daha geniş bir bölgeye yaymış olacak.

Türkiye genelinde biyomedikal cihaz teknolojileri bölümü olan bütün teknik ve endüstri meslek liselerine ekipman yardımında bulunmayı hedefleyen Fresenius Medical Care, gençlere daha iyi imkanlarda eğitim olanağı sağlama idealiyle sağlık sektöründe bir kurumsal vatandaşlık örneği sergiliyor.

Kaynak: Bültenler