Frattını: "Papanın Sözleri Avrupa Değerleriyle Uyumlu"

Frattını: "Papanın Sözleri Avrupa Değerleriyle Uyumlu"

İslam Dünyasında Hz. Muhammed ile İlgili Sözlerinden Dolayı 16. Benediktus'a Yönelik Tepkiler Sürerken, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Franco Frattini, Papa'ya Destek Verdi.

Frattını:

İslam dünyasında Hz. Muhammed ile ilgili sözlerinden dolayı 16. Benediktus'a yönelik tepkiler sürerken, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Franco Frattini, Papa'ya destek verdi.

İtalyan haber ajansı ANSA'nın haberine göre Frattini, Brüksel'de yaptığı değerlendirmede, Papa 16. Benediktus'un sözlerinin çarpıtıldığını ileri sürerek, "Benimsediğimiz evrensel değerler, Avrupamızın değerleri, Papanın söyledikleriyle tümüyle uyum içindedir. Artık Tanrı adına hiçbir kılıç kaldırılamaz, hiç bir savaş Onun adına kutsanamaz" dedi.

Frattini, Papaya yönelik tepkilerin durdurulması için İslam dünyasından da destek beklediklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Dini ve siyasi bağlamda İslam dünyasından bir dayanışma jesti bekliyorum. Sadece terör ordularını değil, yalan suretiyle öfke ekerek şu saatlerde Katolik kiliselerine saldırı için kışkırtma yapanları, yeni bir din ve uygarlık çatışması alevlendirmeye çalışanları durdurma zamanı gelmiştir".