Fransız Sosyalist Partisi Saldırıya Geçti: "Sarkozy Bush'un Klonu"

Fransız Sosyalist Partisi Saldırıya Geçti: "Sarkozy Bush'un Klonu"

Fransa'da Seçim Savaşı Kızıştı. Sosyalist Partisi, İktidardaki Ump'nin Cumhurbaşkanı Adayı Nicolas Sarkozy'i Yıpratmayı Amaçlayan, 106 Sayfalık Bir Kitap Yayınladı. Kitapta Sarkozy İçin "Bush'un Klonu", "Fransız Pasaportlu Amerikan Neocom" Gibi İfadeler Kullanılıyor.

Fransız Sosyalist Partisi Saldırıya Geçti:

Fransa'da cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi büyük partiler arasında savaş kızıştı. Seçimde Segolene Royal'ı aday gösterecek ana muhalefet partisi Sosyalist Partisi, iktidardaki Halkın Hareketi Birliği (UMP) adayı, Genel Başkan ve İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy'i yıpratmak amacıyla bir kitap yayınladı. Kitapta Sarkozy için "Bush'un klonu", "Fransız pasaportlu Amerikan neocom" gibi ifadeler kullanılıyor.

Sosyalist Parti tarafından yayınlanan 106 sayfalık kitap, "Sarkozy'nin Kırılmaları" başlığını taşıyor. Kitapta Sarkozy, Irak savaşı nedeniyle Fransa'da popülaritesi çok düşük düzeyde bulunan ABD Başkanı George W. Bush'a benzetiliyor.

"Sarkozy Bush'tur" tezinin sürekli işlendiği ve dört bölümden oluşan kitapta bu çerçevede Sarkozy, Bush'un sloganları ve yöntemlerini kopya ettiği savunuluyor ve "Bush'un klonu" olarak adlandırılıyor. Sarkozy için ayrıca "Fransız pasaportlu Amerikan neocom" gibi ifadeler de kullanılıyor.

Medyadan yoğun bir biçimde yararlandırıldığı kitapta solun Sarkozy'ye yönelik tüm eleştirilerine yer verildiği belirtiliyor. Muhafazakar Le Figaro gazetesi, bu konudaki haberinde UMP'nin, Sarkozy'ye yöneltilen "saldırılar"ı "yabancı düşmanlık" diyerek tepki gösterdiğini yazdı.(ANKA)

Kaynak: ANKA