Fransız Hükümeti'nden Cumhurbaşkanı Gül'e Kutlama Mesajı

Fransız Hükümeti'nden Cumhurbaşkanı Gül'e Kutlama Mesajı

Fransız Hükümeti, Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı Seçilmesini Kutlayarak, Paris'in Ankara'nın AB Üyeliğine Karşı Çıkmasına Rağmen, İki Ülke Arasında Daha Güçlü İlişkiler Kurulması Temennisini Dile Getirdi.

Fransız Hükümeti'nden Cumhurbaşkanı Gül'e Kutlama Mesajı

Fransız hükümeti, Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı seçilmesini kutlayarak, Paris'in Ankara'nın AB üyeliğine karşı çıkmasına rağmen, iki ülke arasında daha güçlü ilişkiler kurulması temennisini dile getirdi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Pascale Andreani yaptığı açıklamada, "Her zaman Fransa ve Avrupa ile ilişkilere çok yakından ilgi gösteren Sayın Gül'ün seçilmesini kutluyoruz" dedi. Andreani, Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin Gül'e kişisel bir kutlama mesajı gönderdiğini söyledi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, "Gül'ün Cumhurbaşkanlığı'nın iki ülke arasındaki ilişkileri daimi olarak güçlendirmek için bir fırsat olacağını umuyoruz" dedi.

Sözcü Andreani ayrıca, "Bu seçimin, Türkiye'de başlatılan reformların sürdürülmesine imkan sağlayacağını ümit ediyoruz" şeklinde konuştu. Açıklamada ayrıca, Cumhurbaşkanı Gül'ün "diyalog ve açıklığının" Türkiye'nin Ortadoğu'daki istikrar politikası için bir kazanç olduğu ifade edildi.

(AFP-İB-İB-ÖZ-D)

Kaynak: İHA