Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği 'Fransa Milli Günü'nü Büyük Bir Resepsiyonla Kutladı

Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği 'Fransa Milli Günü'nü Büyük Bir Resepsiyonla Kutladı

Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği, Fransa Milli Bayramı Nedeniyle Elçilik Bahçesinde Bir Resepsiyon Verdi. Fransız Büyükelçi Bernard Emié'nin Ev Sahipliğinde Gerçekleştirilen Resepsiyona Siyaset, İş ve Sanat Dünyasından Çok Sayıda Önemli İsim Katıldı.

Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği 'Fransa Milli Günü'nü Büyük Bir Resepsiyonla Kutladı

Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği, Fransa Milli Bayramı nedeniyle elçilik bahçesinde bir resepsiyon verdi. Fransız Büyükelçi Bernard Emié'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen resepsiyona siyaset, iş ve sanat dünyasından çok sayıda önemli isim katıldı.

Büyükelçilik bahçesinde düzenlenen resepsiyonda Fransa'nın sembolü olan Paris'teki Eiffel Kulesi'nin birebir maketi de sergilendi. Resepsiyonda Büyükelçi Bernard Emié, eşi ve Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ertuğrul Apakan bbirlikte Türk ve Fransız bayrakları ile süslenmiş kutlama pastasını birlikte kestiler.

Bu arada davete DTP Genel Başkanlığı'ndan istifa eden Mardin Milletvekili Ahmet Türk de katıldı. DTP'de son dönemde parti içi bir kriz yaşanıp yaşanmadığının sorulması üzerine Türk, "Hayır öyle bir şey yok" dedi. Bu tür bir gerilimin yansıdığını kaydeden basın mensuplarına Türk, "Çok farklı yansıyor. Genel Başkanlık konusunda en fazla istekli olan Emine Ayna arkadaşım. Onun da ismi geçiyor" dedi.

'Sizin isminiz de geçiyor mu?' şeklindeki soruya ise Türk, "Herhalde eş başkanlık şeklinde olacak" dedi. Eşbaşkanlık görevini kim üstlenir sorusu üzerine ise Türk, "Herhalde genel başkan olan arkadaşım eşbaşkanlık da yapar" karşılığını verdi.