Fransa Gruptaki Son Maçında İsviçre'yi 2 -0 Yenerek Yari Finale Yükseldi

UEFA 17 Yaş Altı Şampiyonasında Fransa Gruptaki Son Maçında İsviçre'yi 2 -0 Yenerek Yari Finale Yükseldi. Maç Sonrası Basın Açıklaması Yapan Fransa Teknik Direktörü Francis Smereckı Maça Kötü Başladıklarını İlk Golü Attıktan Sonra İşlerin Yoluna Girdiğini Söyledi.

Fransa Gruptaki Son Maçında İsviçre'yi 2 -0 Yenerek Yari Finale Yükseldi

UEFA 17 yaş altı şampiyonasında Fransa gruptaki son maçında İsviçre'yi 2-0 yenerek yari finale yükseldi. Maç sonrası basın açıklaması yapan Fransa Teknik Direktörü Francis Smereckı maça kötü başladıklarını ilk golü attıktan sonra işlerin yoluna girdiğini söyledi.

İlk golü atıktan sonra oyuncuların açıldığını belirten Francis Smereckı konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Maça kötü başladık. Fiziksel olarak iyi değildik. İlk golü attıktan sonra işler yoluna girdi. Geçen Aralık ayında Türklerle hazırlık maçı oynamıştık. Antalya'daki maçta Türklerin seyirci avantajı olacaktır. Çeyrek finalden önce yarı finali düşünmemiştim. Organizasyon bir ülkenin takımı ile oynamak biraz zor olacak."

İsviçre Milli Takımı Drektörü Yves Debonnaıre ise Türkçe tercüme yapılmasını istemedi. Takım olarak organizasyon olamadıklarını belirten Yves Debonnaıre, Ortasahada pires yapıp gol yollarını aradıklarını ifade etti.

Yves Debonnaıre, "Fransa disiplinli fizikman güçlü bir takım uzun toplarla kalemize geldiler. Uzun bir toplada ilk golü yemiş olduk. Orada ofsayt var mıydı yok muydu onun müzakeresi olmaz. Ardından ikinci golü de yedik. Bu futbolcular 17 yaşının altında biz bunları yavaş yavaş ileri götürmeye çalışıyoruz. Şu anda da bir yere geldik ama bu seviyede kaldık. İlerde bu seviyeyi yükselteceğiz."dedi.

Kaynak: CHA