Fransa'da tanışıp evlendiği eşi için banka dolandırdı

Fransa'da tanışıp evlendiği eşi için banka dolandırdı

Gurbetçi Türk genci Sühyel Aris, Fransa'da tanışıp evlendiği eşi için İstanbul'da banka dolandırdı. Bakırköy'de bulunan bir bankadan 2 kişinin kimlik bilgileri ile kredi çektiği öğrenilen Aris, Fransa'daki eşinin yanına gitmek isterken Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alındı. Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgulanan Aris'in polise verdiği ifadede, yeni evlendiği için paraya ihtiyac...

Fransa'da tanışıp evlendiği eşi için banka dolandırdı

Gurbetçi Türk genci Sühyel Aris, Fransa'da tanışıp evlendiği eşi için İstanbul'da banka dolandırdı. Bakırköy'de bulunan bir bankadan 2 kişinin kimlik bilgileri ile kredi çektiği öğrenilen Aris, Fransa'daki eşinin yanına gitmek isterken Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alındı. Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgulanan Aris'in polise verdiği ifadede, yeni evlendiği için paraya ihtiyacı olduğunu söylediği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, bir bankanın Bakırköy Şebisinde adlarına kredi çekildiğini fark eden 2 kişi, bankaya müracaatta bulundu. Müşterilerin başvurularını araştıran banka, başka bir kişinin müşteri bilgilerini elde ederek kredi talebinde bulunduğu ve 2 kişi adına toplam 9 bin 500 YTL kredi çektiğini belirledi. Banka yetkilileri, müşterileri adına kendilerinden kredi alan kişi ya da kişilerin yakalanması için savcılığa suç duyurusunda bulundu.