Fransa'da Şiddetli Fırtına: 5 Ölü - Haberler
Haberi Paylaş

Fransa'da Şiddetli Fırtına: 5 Ölü

AA - Dünya
Fransa'da Şiddetli Fırtına: 5 Ölü

Fransa'nın Güneybatısında Etkili Olan Şiddetli Fırtına 5 Kişinin Hayatına Kaybetmesine ve Milyonlarca Avro Tutarında Maddi Hasara Neden Oldu.

Fransa'nın güneybatısında etkili olan şiddetli fırtına 5 kişinin hayatına kaybetmesine ve milyonlarca Avro tutarında maddi hasara neden oldu.

Şiddetli fırtına yüzünden bir milyonun üzerinde ev elektriksiz kaldı, hava yolu ve demir yolu ulaşımı önemli ölçüde felce uğradı. Bazı bölgelerde telefon hatları ve içme suyu şebekeleri de zarar görürken, bölgedeki ormanlar da önemli hasar gördü.

Fransız Alpleri'nin değişik kesimlerinde meydana gelen çığda 5 kişinin öldüğü bildirildi. Yardım görevlilerinin verdiği bilgiye göre, Flaine'de 2 ve Lauziere'de 2 kişi ölü bulundu. Bir kayakçı da kaldırıldığı Grenoble hastanesinde hayatını kaybetti.

Şiddeti fırtınada zarar gören yüksek elektrik gerilim hatlarının tamir edilmesi için İngiltere, Almanya ve Portekiz'den de takviye yardım ekipleri gönderildi.

Yardım çalışmalarına sivil savunma ekiplerinin dışında, ordunun da katıldığı bildirildi. Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, bugün şiddetli fırtınadan etkilenen bölgeyi ziyaret edecek.

AA - Dünya

, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title