Fransa'da 2, Rusya'da 1 Camiye Saldırı

Fransa'da 2, Rusya'da 1 Camiye Saldırı

24.09.2006 - Fransa'nın Batısındaki Quimper Kentinde Bir Caminin Ateşe Verildiği, Güneydeki Carcassonne Kentinde de Bir Caminin Duvarlarına Hakaret İçeren Sözler Yazıldığı Bildirildi. Rusya'nın Orta Kesimlerindeki Yaroslavl Kentinde, Kimliği Belirlenemeyen Saldırganların Bir Camiye Molotofkokteyli Attığı Kaydedildi.

Fransa'da 2, Rusya'da 1 Camiye Saldırı

24.09.2006 - Fransa'nın batısındaki Quimper kentinde bir caminin ateşe verildiği, güneydeki Carcassonne kentinde de bir caminin duvarlarına hakaret içeren sözler yazıldığı bildirildi. Rusya'nın orta kesimlerindeki Yaroslavl kentinde, kimliği belirlenemeyen saldırganların bir camiye molotofkokteyli attığı kaydedildi.

İki ülkedeki saldırılarda da ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi.

Yetkililer, Fransa'nın batısındaki Quimper'de sabah erken saatlerde çağrılan itfaiyenin camideki yangını söndürdüğünü ve camide ağır hasar bulunmadığını açıkladı. Fransa'nın güneyindeki Carcassonne kentinde caminin duvarına hakaret içeren yazılar yazılmasıyla ilgili de soruşturma açıldığı kaydedildi.

Bu arada Rusya'nın orta kesimlerinde, başkent Moskova'nın yaklaşık 240 kilometre kuzeydoğusundaki Yaroslavl kentinde de kimliği belirlenemeyen saldırganların, sabah erken saatlerde camiye molotofkokteyli attığı ifade edildi. Saldırıda çevredeki park halindeki bazı araçların da hasar gördüğü kaydedildi.

Kaynak: AA