Fransa Cumhurbaşkanı Chırac, Fransız Halkına Veda Etti

Fransa Cumhurbaşkanı Chırac, Fransız Halkına Veda Etti

Fransa Cumhurbaşkanı Jacquez Chirac, Görev Süresinin Son Gününde Fransız Halkına Birlik ve Beraberlik İçinde Kalmaları Tavsiyesinde Bulundu.

Fransa Cumhurbaşkanı Chırac, Fransız Halkına Veda Etti

Fransa Cumhurbaşkanı Jacquez Chirac, görev süresinin son gününde Fransız halkına birlik ve beraberlik içinde kalmaları tavsiyesinde bulundu.

Görevini, yaklaşık 10 gün önce cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan Nicolas Sarkozy'e devredecek olan Fransa Cumhurbaşkanı Chirac, görev süresinin son gününde televizyonlardan Fransız halkına seslendi. Chirac, "Daima birlik ve beraberlik içinde kalmanızı istiyorum. Birlikte olmak bize avantaj, güç ve yetenek sağlar. Yeni dünyadaki hedeflerimize birlik olarak ulaşabiliriz" dedi.

Fransa'ya ve halkına hizmet etmekten şeref duyduğunu ifade eden Chirac, "Sizlere hizmet etmekten dolayı büyük bir onur duyduğumu söylemek istiyorum. Sizlerle olan birliktelik bağımızın ve sizlere olan inancımın ne kadar derin olduğunu söylemek isterim" diye konuştu.

Sarkozy'nin ülkeyi hak ettiği geleceğe taşımak için istekli olduğunu belirten Chirac, "Yeni Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin ülkemizi gelecekte daha ilerilere götürmekte ne kadar istekli olduğunu görüyorum. Bu güzel ve çaba gerektiren vazifesinde ülkemize başarı getirmesini temenni ediyorum" şeklinde konuştu.

Chirac, 12 yıllık görevinin ardından cumhurbaşkanlığını yarın Sarkozy'e devredecek.

(AFP-OYK-OYK-SN-D)