Frankfurt'a Yıldız Yağacak

Frankfurt'a Yıldız Yağacak
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Frankfurt'ta 9-18 Kasım tarihleri arasında bu yıl 12.kez yapılacak olan Frankfurt Türk Film Festivali'nin hazırlıkları tamamlandı.

Frankfurt'ta 9-18 Kasım tarihleri arasında bu yıl 12. kez yapılacak olan Frankfurt Türk Film Festivali'nin hazırlıkları tamamlandı. Çağan Irmak'ın 'Dedemin İnsanları' adlı filmiyle açılışı yapılacak olan festivalde 21'i Türk toplam 30 film gösterilecek. Festival boyunca Frankfurt'a yıldızlar yağacak.

Almanya'nın Frankfurt kenti bu yıl da Türk filmlerine ve Türk sanatçılara doyacak. 9- 18 Kasım tarihleri arasında bu yıl 12. kez yapılacak olan Frankfurt Türk Film Festivali çerçevesinde 9 Kasım Cuma günü 'Anadolu'nun Renkleri' sloganıyla CineStar Metropolis sinemasında bir resim sergisi açılacak. 10 Kasım'da Palais im Zoo'da festivalin açılış balosu yapılacak. Festival Çağan Irmak'ın 'Dedemin İnsanları' adlı filmiyle açılacak. Film öncesi galanın yapılacağı CineStar Metropolis sinemasındaki festivalde 21'i Türk 30 film gösterilecek.

Festival boyunca Frankfurt'a yıldızlar yağacak. Emel Sayın, Ahmet Mekin, Ali Sunal, Ayşen Gruda, Aytaç Arman, Demet Akbağ, Erkan Can, Halit Akçatepe, İzzet Günay, Tolga Çevik, İdil Fırat, Kerem Can, Yavuz Bingöl ve Selçuk Yöntem Frankfurt'a gelerek festivale renk katacak.

SANATÇILARA ONUR ÖDÜLÜ

Hürriyet'in medya sponsorluğunda sanatçı akınına uğrayacak olan Frankfurt Türk Film Festivali'nin hazırlık Komitesi, festivalde gösterilecek olan filmlerin yönetmenleri Çağan Irmak, Ömer Faruk Sorak, Reis Çelik, Ümit Ünal'ın film öncesi ve sonrası seyirciyle buluşacağını söyledi. Festival ile ilgili bilgi verilen toplantıda Türk Film Festivali Komitesi Başkanı Hüseyin Sıtkı, 12. Türk Film festivalini hazırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yıl daha iyi bir film festivali sunmak için çalıştık dedi. Türk sinemasına yaptıkları katkılardan dolayı sanatçılara onur ödülleri verilecek ve festival boyunca film forumları, konserler yapılacak, kısa film yarışması düzenlenecek. Ayrıca Hürriyet seyirci ödülü takdim edilecek.

YÖNETMEN ÇAĞAN IRMAK SORULARI YANITLAYACAK

Ünlü yönetmen Çağan Irmak'ın 'Dedemin İnsanları' filmi ile açılış yapacaklarını belirten Hüseyin Sıtkı, Filmde Yunanistan'dan Türkiye'ye göç işlenmekte diyerek filmin sanatçıları ve yönetmeninin de film sonrası izleyenlerle buluşup, sorularını yanıtlayacağını söyledi. Frankfurt Film Müzesi Müdürü Ralph Förg, Frankfurt Türk Film Festivali Türkiye'yi ve Türkleri daha iyi tanıma açısından iyi bir fırsat. Kentimizdeki uyuma çok katkı sağlamaktadır diye konuştu.

Frankfurt'a Yıldız Yağacak
Frankfurt'a Yıldız Yağacak

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title