Frankfurt: A Milli Futbol Takımı, Malta Maçı Hazırlıklarını Sürdürdü

2008 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'nda ilk maçında, 6 Eylül Çarşamba günü Malta ile Frankfurt'ta karşılaşacak olan A Milli Futbol Takımı, bu maçın hazırlıklarını yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Frankfurt: A Milli Futbol Takımı, Malta Maçı Hazırlıklarını Sürdürdü

2008 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'nda ilk maçında, 6 Eylül Çarşamba günü Malta ile Frankfurt'ta karşılaşacak olan A Milli Futbol Takımı, bu maçın hazırlıklarını yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim yönetiminde gerçekleştirilen ve yaklaşık 1.5 saat süren antrenmanın ilk 15 dakikası basına açılırken, Fatih Terim, antrenman öncesi oyuncularla kısa bir toplantı yaptı. Antrenmanda Ay-yıldızlı futbolcular, düz koşu ve ısınma hareketlerinin ardından çift kale maç yaptı. Bu arada, bugün doğum günü olan Fatih Terim'in özel bir kutlama yapılmamasını istediği ve futbolcuların tek tek tebriklerini kabul ettiği belirtildi.

Öte yandan Milli Takım Doktoru Cengiz Dinç, Ay-yıldızlı futbolculardan Orhan Ak'ın sağ dizinde kemik ödemi ve buna bağlı yaygın efüzyon oluşması olduğunu, Tolga Seyhan'ın ise sağ diz menüsküsünde bir problem ortaya çıktığını ve bu sebeple bu oyuncuların kadro dışı bırakıldığını açıkladı. Her iki futbolcunun da akşam saatlerinde kamptan ayrılarak Türkiye'ye dönecekleri açıklandı.

Antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını cevaplayan Milli Takım'ın tecrübeli futbolcusu Ergün Penbe, Malta maçının hazırlıklarını en iyi şekilde sürdürdüklerini belirterek, "İyi konsantre olursak, yüreğimizi ortaya koyarsak, bu maçı kazanacak güçteyiz" dedi.

Ergün Penbe, Malta maçının seyircisiz oynanacak olmasıyla ilgili olarak, "Maçın seyircisiz olması çok kötü. Ama çoğu arkadaşımız böyle maçlar oynadı. Bunun bilincindeyiz. Seyircili veya seyircisiz çıkıp oynayacağız. Neticede kazanmamız gereken bir maç ve bunu da başaracak güçteyiz" şeklinde konuştu.

Ergün, Teknik Direktör Fatih Terim'in kendisine güvendiği için Milli Takım'a çağırdığını da kaydederek, "Benim amacım hem kulübüme, hem de Milli Takım'a hizmet etmek. Hocam bana güvendi ve buraya çağırdı. Bana görev verilirse en iyisini yapacağım. Buraya çağrıldığım için birçok spekülasyon yapıldı. Daha önce İsviçre maçında da bazı spekülasyonlar olmuştu. Bunlara en iyi cevabı sahaya çıkıp vereceğim. Umarım iyi bir maç olur, kazanırız" diye konuştu.

Ay-yıldızlı futbolculardan Yıldıray Baştürk ise 2008 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'ne iyi bir başlangıç yapmak istediklerini belirterek, "Hocamızın isteklerini yerine getirirsek istediğimizi elde ederiz diye düşünüyorum. Malta maçında skorun yanı sıra iyi bir oyun ortaya koymak istiyoruz. Malta maçını kazanıp diğer maçlara bakacağız" şeklinde konuştu.

Bu arada, A Milli Takım'ın antrenmanını Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ile Yönetim Kurulu üyesi Tahir Kıran da izlerken, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in yarın TSİ 15.00'de bir basın toplantısı düzenleyeceği belirtildi.

A Milli Takım, Malta maçının hazırlıklarını yarın TSİ 19.30'da yapacağı antrenmanla tamamlayacak.