Frankenstein

25.10.2016 15:04 | Son Güncelleme: 25.10.2016 15:04
Frankenstein

SAKM Birim Sahne bünyesinde "20. Yıl Oyunu" olarak sahnelenecek "Frankenstein", sürpriz kadrosuyla 31 Mart'ta Caddebostan Kültür Merkezi'nde.

SAKM Birim Sahne bünyesinde "20. Yıl Oyunu" olarak sahnelenecek "Frankenstein", sürpriz kadrosuyla 31 Mart'ta Caddebostan Kültür Merkezi'nde...

Mary Shelley'in romanından Nick Dear tarafından uyarlanan dünya sinemasının kült filmleri arasında gösterilen Frankenstein Şakir Gürzumar yönetimininde  Çolpan İlhan - Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından sahneleniyor. Londra National Theatre'da 5 sezondur kapalı gişe olarak sahnelenen oyun SAKM Birim Sahne bünyesinde 20. Yıl Oyunu olarak Türkiye'de ilk kez sahnelenecek.  

Başrollerini Cansel Elçin, Kerem Alışık ve Deniz Uğur'un paylaştığı, Yılmaz Gruda ve Engin Gürman gibi usta oyuncularında rol aldığı Frankenstein 12 Aralık Cumartesi Zorlu Center PSM'de prömiyer yapacak.

Eser: Mary Shelley

Uyarlayan: Nick Dear

Çeviren: Selen Korad Birkiye

Yöneten: Şakir Gürzumar

Dekor-Kostüm Tasarımı: Şirin Dağtekin Yenen

Işık Tasarımı: Yakup Çartık

Müzik- Ses Efekt: Cenk Taşkan 

Koreografi: Alpaslan Karaduman  

Oyuncular: Cansel Elçin, Deniz Uğur, Yılmaz Gruda, Engin Gürmen, Merve Erdoğan, Batuhan Pamukçu, Ömür Kayakırılmaz, Burcu Görek, Ozan Akif Serman, Nalan Deliormanlı, Şahin Adıgüzel, Feride Ceyda Elkaya, Ali Keçeli ve Kerem Alışık

Kaynak: Etkinlik.io

Manşet

Haberler

title