Fotosafari ödülleri sahiplerini buldu

Fotosafari ödülleri sahiplerini buldu
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Bafra Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Kapıkaya Uluslararası Doğa Sporları ve Kültür Festivali kapsamında gerçekleştirilen fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Bafra Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Kapıkaya Uluslararası Doğa Sporları ve Kültür Festivali kapsamında gerçekleştirilen fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Bafra Belediyesi tarafından organize edilen, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu'nca onaylanan Kapıakayafest Fotosafari Yarışması'nda 150 fotoğraf arasından yapılan değerlendirmede ödüle layık görülen fotoğraflar için Bafra Belediyesi Alparslan Türkeş Parkı Sosyal Tesisleri'nde ödül töreni ve sergi düzenlendi.

Serginin açılışında konuşan Belediye Başkanı Hamit Kılıç, "Bafra'da çok güzel bir etkinlik yaptık. Ana tema yamaç paraşütü olmakla birlikte birçok spor etkinliğini burada sergiledik. Bunların en önemlilerinden bir tanesi de Fotosafari idi. Bu yarışmayla birlikte güzel fotoğraflar ortaya çıktı. Yarışmayı bundan sonra da devam ettireceğiz. Böylelikle elimizde çok güzel bir envanter oluşturuyoruz. Bu fotoğraf envanterini Bafra'mızın tanıtımında kullanacağız. Bu sene 60 bine yakın izleyicinin, katılımcının geldiği bir festival oldu. Bafra'yı hem Türkiye'de hem de uluslararası arenada tanıtmış olduk." dedi.

Kaymakam Cevdet Türkmen de Bafra'nın doğası ve tarihi güzellikleri ile çok güzel bir ilçe olduğunu ifade etti.

Türkmen, ".Bafra'da yeni göreve başlamam nedeni ile Kapıkayafest'i göremedim. Burada gördüğümüz fotoğraflarla Kapıkayafest'i adeta yaşamış olduk. Ama merak ediyorum, Belediye Başkanımız anlatıyor. İnşallah bu yıl birlikte yine güzel bir festival yaşarız." diye konuştu.

Balık Çiftliği isimli fotoğraf ile birinciliğe layık görülen Kayhan Güç, Göz Bebekleri isimli fotoğrafıyla ikinci olan Emin Kınay, Geleceğe Bakış isimli fotoğrafıyla üçüncülüğe layık görülen Mustafa Güral, mansiyon ödülüne layık görülen Erhan Aydın, Hasan Aktürk ve Aydın Tutaş'a ödülleri protokol tarafından verildi.

Sergi, Alparslan Türkeş Parkı Sosyal Tesisleri'nde 3 Kasım Pazar günü saat 20.00'ye kadar ziyarete açık olacak.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title