Fotoğraflarla Roman Düğünleri

Fotoğraflarla Roman Düğünleri

Roman Düğünü, Meraklıları İçin Fotoğraflarda Boy Gösterecek. İzmirli Fotoğraf Sanatçısı Aydın Çetinbostanoğlu'nun Kareleri, Mülkiyeliler Birliği İzmir Şubesi'nin 150. Yıl Etkinlikleri Kapsamında Sergilenecek. İzmir Resim ve Heykel Müzesi'ndeki "Roman ve Düğün" İsimli Sergi, 28 Eylül Pazartesi Günü Açılacak ve 12 Ekim'e Kadar Devam Edecek.

Fotoğraflarla Roman Düğünleri

Roman düğünü, meraklıları için fotoğraflarda boy gösterecek. İzmirli fotoğraf sanatçısı Aydın Çetinbostanoğlu'nun kareleri, Mülkiyeliler Birliği İzmir Şubesi'nin 150. yıl etkinlikleri kapsamında sergilenecek. İzmir Resim ve Heykel Müzesi'ndeki "Roman ve Düğün" isimli sergi, 28 Eylül Pazartesi günü açılacak ve 12 Ekim'e kadar devam edecek.

İzmir'de 1954 yılında doğan Çetinbostanoğlu, fotoğrafçılığa 1970'te başladı. İlk sergisini, lise öğrencisiyken 1973 yılında açtı. Üniversiteden sonra kamu ve özel sektörde idari görevlerde bulunan Çetinbostanoğlu, fotoğraflarını çeşitli şehirlerde sergiledi, ayrıca yurt dışında karma sergilere katıldı. Bugüne kadar 25 şahsi sergisi açtı, 18 karma sergiye katıldı. Ana çalışma konusu insan yaşamı ve kültürleri olan sanatçı, son çalışması Türkiye Çingenelerini, "Roman ve Düğün" adı altında halen sergilemeye devam ediyor. Devam eden çalışmaları ise "DDY", "Süryaniler" ve "Kapalıçarşı Ustaları" olan Aydın Çetinbostanoğlu, bugüne kadar çeşitli yerlerden beş ödül aldı. (CİHAN)