Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat Hikayeleri

Yeşilçam yıldızlarının gerçek hayat hikayelerini duyunca çok şaşıracaksınız. İşte, oyuncuların film gibi hikayeleri..

10.07.2016 09:24
1
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat Hikayeleri

Filmleri ve hayran kitleleleriyle bir zamanların gündemden düşmeyen Yeşilçam yıldızlarının hayatlarından dram eksik olmadı. İşte Yeşilçam oyuncularının film gibi gerçek hayat hikayeleri...

2
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat Hikayeleri90'lı yıllarda Zıpçıktı filmindeki Cafer karakteriyle ünlü olan Şenol Coşkun'un hikayesi yürek burkuyor.


3
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat Hikayeleri1988 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Şenol Coşkun, koyu bir Galatasaray taraftarıydı.


4
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat Hikayeleri

Sık sık Galatasaray maçlarına giden Coşkun, tribünün bilinen bir yüzü haline gelmişti.

5
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat Hikayeleri

Bu özelliği sayesinde yönetmen Ünal Küpeli ile tanışmasıyla 1995 yılında oyunculuğa adım atmıştı.

6
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat Hikayeleri

İlk filmi Ünal Küpeli'nin yönettiği Zıpçıktı'dır.

7
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriŞenol Coşkun, Zıpçıktı filmi ile genç yaşta kariyerinin zirvesini yakaladı.


8
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriZıpçıktı, ABD yapımı Problem Çocuk filminin uyarlaması bir televizyon filmi olup, bu filmde başrol olan problem çocuk Cafer karakterini oynadı.


9
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat Hikayeleri

İlk filminden sonra çeşitli dizilerde rol almaya devam ederek, Eyvah Babam dizisinde, Haluk Bilginer'in Adana'dan gelen yeğenini canlandırdı. Vehbi karakterine can veren Coşkun, buradaki rölüyle de çok konuşulmuştu.

10
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat Hikayeleri

Coşkun, 2006 yılında geçirdiği bir trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi.

11
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriNam-ı diyar Mazlum'u yani Yadigar Ejder'i tanımayan yoktur.


12
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriGerçek adı Yadigar Kuzu'di. Arkadaşlarının deyimiyle "Ayı Yadigar".


13
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat Hikayeleri21 yıl önce 14 Ocak 1992'de Taksim Parkı'nda sabah temizliği yapan çöpçüler, bir bankın üzerinde donarak ölmüş dev bir adamın cesedini buldular.


14
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriSoğuktan kaskatı kesilmiş bulunan bu beden bir aktöre aitti.


15
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriÜstelik bine yakın filmde rol almış, fizik olarak Yeşilçam'da benzeri bulunmayan bir oyuncuya, Yadigar Ejder'e...


16
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat Hikayeleri1000 film çevirmişti ama öldüğü zaman cebinde hiç parası yoktu.


17
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriKirasını ödeyemediği için, evinden çıkarılmıştı. Belli ki, o soğuk gecede sığınabilecek tek bir dost kapısı da yoktu.


18
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat Hikayeleri

19
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriTürk sinemasının unutulmayan oyuncusu Adile Naşit'in bilinmeyen sırrı da ortaya çıktı.
20
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat Hikayeleri

Ahmet Amerika'ya gitti, başarılı da geçmişti ameliyatı. Ama bir gün komaya girdi ve bir daha uyanamadı. Tarih 16 Haziran 1966'yı gösteriyordu, tam da annesinin doğum gününden bir gün öncesini…

21
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriAdile Naşit eşi Ziya Keskiner'in Temmuz 1982'deki ölümünden sonra 16 Eylül 1983'te Cemal İnce ile evlendi. Kahkahaları bugün bile kulaklarımızı dolduran Adile Naşit'in oğlu Ahmet Naşit Keskiner'in kalbi doğuştan delikti.


22
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat Hikayeleriİyileşmesi için Amerika'da ameliyat olması gerekiyordu. Ameliyat masrafları ise tiyatrocu babası Ziya Keskiner ve annesi Adile Naşit'in karşılayabileceği bir miktar değildi.


23
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat Hikayeleri1966'nın parası ile tam 100 bin lira gerekiyordu. Sanatçı arkadaşları yetişti imdatlarına, İstanbul Tiyatroları bir gecelik gelirlerini, yani 20 bin lira verdi aileye...


24
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriBir de “Gece Yarısı Tiyatrosu” yapıldı, o paralar ve dönemin gazetelerinin başlattığı kampanyalarla denkleştirildi.


25
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat Hikayeleri

Oğlunun ölüm haberini İzmir'deki bir oyun öncesi alan Adile Naşit, bu habere rağmen sahneye çıktı ve bütün salonu güldürdü. Ama bu olay bütün hayatını değiştirdi.

26
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat Hikayeleriİzmir'den İstanbul'a geldiği uçaktan perişan bir halde inen Hafize Ana, bir daha uçağa binmedi ve doğum gününü kutlamadı.


27
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriBir dönemin jönüydü. Sefalet içinde hayata veda etti. İşte oyunculuğun yanısıra mankenlik ve fotomodellik de yapan, otellerin kral dairelerinde kalan ancak sonra yaşadıkları yüzünden alkole sığınan ve akli dengesini de yitiren Mesut Engin'in buruk öyküsü... Bir yıldızın yükselişi ve çöküşü...


28
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriMesut Engin Ses Dergisi'nin düzenlediği güzellik yarışmasında Kral seçilip Yeşilçam'a adım attı. O yıllarda tüm genç kızların hayallerini süslüyordu.


29
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriTakvimler 1973 yılını gösteriyordu. Mesut Engin, Türk sinemasına bir çok yıldız oyuncu armağan eden Ses dergisinin düzenlediği yarışmayı kazanarak Yeşilçam'a adım attı.


30
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriHem oyunculuk yapıyordu hem de mankenlik ve foto modellik. Bebek yüzüyle tüm genç kızların gözdesiydi. Aynı zamanda çok da iyi para kazanıyordu... Otellerin kral dairelerinde kalabiliyordu.


31
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriAma 1976 yılında geçirdiği trafik kazası onun için sonun başlangıcı oldu. Geçirdiği trafik kazasından sonra sağ el bileğinin sinirleri kesildi. 1953 doğumlu Engin bu olay olduğunda henüz 23 yaşındaydı. Yaşadıklarını kaldıramadı. Hayata küstü ve alkole sığındı. Bir kaç yıl sonra hayatında bazı şeyler yoluna girer gibi oldu. 30 yaşına geldiğinde İstanbul'un tanınmış ailelerinden birinin kızı olan Asiye Gençağaoğlu ile nişanlandı. Güzellik salonu işletmeye başladı.


32
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriAma onun asıl hayali sinemaydı. Kötü günlerinde sinema dünyasındaki kimseden destek görmedi. Kopkoyu bir bunalıma düştü Mesut Engin. Kendini tamamen alkolün kollarına bıraktı. Hem işini hem şöhretini yitirdi.


33
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriGirdiği bunalımdan bir türlü çıkamayan Engin, kendini tamamen alkolün yarattığı 'yalancı' mutluluğa bıraktı. Akli dengesini yitirdi ve artık sokaklara düşmüştü.


34
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriBir zamanların ünlü ve paylaşılamayan oyuncusu Mesut Engin artık İzmir'de Ağaçlı Yol'da otobüs duraklarındaki banklarda uyumaya başlamıştı.


35
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriÇevredekilerin "dede" diye hitap ettiği Mesun Engin, kendisine sunulan yiyecekleri de geri çeviriyordu. 2003 yılında alkol bağımlılığından kurtuldu. Sonra İstanbul'a geldi Engin...


36
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriKarayolları çalışanlarının desteğiyle yaşamını sürdürdü. Daha sonra ise Beyoğlu sokaklarında yatıp kalkmaya devam etti. Tiyatro sanatçıları Mehmet Esen ve Mustafa Turan onu Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde bitkin bir halde buldu. Bir zamanların ünlü aktörü Mesut Engin'e İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kayışdağı Darülaceze Müdürlüğü kapılarını açtı. Engin, 720 kişinin yaşadığı Kayışdağı Darülaceze'ye yerleştirildi.


37
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriYeşilçam'ın "kral ünvanlı" oyuncusu Mesut Engin 58 yaşında yaşamını yitirdi. Yeşilçam'ın "kral" lakaplı jönü Engin, ismi gibi Mesut bir hayat süremese de bu hayattan göçmüş diğer sinema yıldızları gibi hayallarimizde yer bulacak: "1973 Ses Dergisi Yarışması birincisi, genç kızların yeni gözdesi"


38
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriSiyah- beyaz Yeşilçam filmlerinde kimi zaman sokaklarda yankesicilik yaptı, kimi zaman Filiz Akın ablasına elinde darbukasıyla eşlik eden bir çingene oldu. Bazen de Ediz Hun'a "size baba diyebilir miyim amca" deyip mavi gözlerinden boncuk gibi yaşlar akıttı.


39
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriSiyah- beyaz Yeşilçam filmlerinde kimi zaman sokaklarda yankesicilik yaptı, kimi zaman Filiz Akın ablasına elinde darbukasıyla eşlik eden bir çingene oldu. Bazen de Ediz Hun'a "size baba diyebilir miyim amca" deyip mavi gözlerinden boncuk gibi yaşlar akıttı.


40
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriYarışmada birinci değil ikinci oldu ama yine de Yeşilçam kapıları onun için ardına kadar açıldı.


41
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat Hikayeleri1959 doğumlu Ömercik ya da gerçek adıyla Ömer Dönmez, 4 yaşında kamera karşısına geçti. 60'lı ve 70'li yıllarda 40'a yakın filmde oynadı.


42
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriAma pek çok çocuk yıldızın kaderinden farklı olmadı onunki de. Büyüdükçe popülerliğini kaybetti.


43
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat Hikayeleri17 yaşındayken geçirdiği talihsiz bir kaza nedeniyle de sol gözünü. Kısacası onun için "film bitti". Sonra bir süre büfecilik, taksicilik yaptı.


44
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriZeynep Değirmencioğlu'nun emlak ofisinde çalıştı. Şimdi 50'li yaşlarına merdiven dayayan Ömercik, İkinci Bahar dizisinde bir kuruyemişçiyi canlandırdı. Artık, eski parlak günlerinin çok uzağında bir yaşam sürdürüyor.


45
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriRıfat Ilgaz'ın unutulmaz eseri "Hababam Sınıfı"nın sinema uyarlamasında "Domdom Ali" karakterine can veren Feridun Şavlı'nın hayat hikayesini hiç merak ettiniz mi?


46
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriŞavlı, "Hababam Sınıfı"ndaki "domdom" karakteri ile tanınan ve bu eserin vazgeçilmez oyuncularından biri oldu.


47
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriYeşilçam'ın emektar isimlerinden Feridun Şavlı, 1953'te Burdur'da dünyaya geldi. Hababam Sınıfı serisi dışında bazı filmlerde de rol aldıktan sonra 1978'den sinemadan uzaklaştı.


48
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriŞavlı, önce bir trafik kazası geçirmiş ve kolunu kaybetmiş, birkaç yıl sonra da kalp krizi geçirerek 1996 yılında vefat etmiştir.


49
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat Hikayeleri

Feridun Şavlı'nın canlandırdığı "Domdom Ali" adlı karakter, Hababam Sınıfı'nın şişman ve bir o kadar haylaz öğrencilerinden biri.

50
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriTulum Hayri ile birlikte sınıfın en kilolu kişilerinden olan Domdom Ali film boyunca Güdük Necmi ile durup dururken kapışır...


51
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat Hikayeleri

52
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat Hikayeleri

53
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat Hikayeleri

54
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat Hikayeleri

55
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriEmel Müftüoğlu'nun kızı Çağrı Müftüoğlu, 1999 yılında 16 yaşındayken, 6. kattaki evlerinin balkonundan kendisini boşluğa bırakmıştı.


56
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriAncak uzun süreli bir tedavi süreci sonrasında hayata dönmüştü. Çağrı Müftüoğlu bugün hayata sımsıkı tutunmuş genç bir müzisyen. İlk albümüyle yakaladığı başarının tadını çıkarıyor.


57
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriYeşilçam'da bir çok filmde rol olan emektar oyuncu Suat Geyik geçtiğimiz aylarda yakalandığı akciğer kanseri hastalığından hayatını kaybetti. Bir çok filmde rol olan emektar oyuncu Suat Geyik huzur evinde yaşıyordu.


58
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriBir çok Yeşilçam yıldızıyla birlikte rol alan Suat Geyik 460 Türk filminde oynadı. Geyik'in ölüm haberini, sanat müziği sanatçısı Onur Akay Instagram hesabından duyurdu.


59
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriAkay, 'Kah ağlatıp kah güldüren o emektar oyuncuların sonu genellikle hüzün verici. 460 Türk filminde rol alan emektar oyuncumuz Suat Geyik'i kaybettik.


60
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriDeğerli oyuncumuz akciğer kanseri hastalığına yakalanınca filmlerde ve dizilerde oynayamaz duruma gelmiş, bu nedenle ekonomik sıkıntıya düşmüştü.


61
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat Hikayeleri460 filmin sonu ise huzurevinde bitmişti. Mekanı cennet olsun.' yazarak Geyik'in huzurevinde çekilen fotoğrafını paylaştı.


62
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat Hikayeleri1949 doğumlu sinema sanatçısı Suat Geyik, aralarında Cüneyt Arkın, Ayhan Işık, Yılmaz Güney, Fatma Girik, Hülya Koçyiğit, Filiz Akın, Adile Naşit gibi dev oyuncuların da bulunduğu çok sayıda sanatçı ile kamera karşısına geçti.


63
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriÇekildiği dönemde ses getiren Battal Gazi, Seyithan, Yedi Dağın Aslanı, Malkoçoğlu, Dertli Pınar, Neşeli Günler, Kaderimsin, Gönül Yarası gibi filmlerde rol aldı. Geyik yerli oyuncuların yanı sıra Tony Curtis, Charles Bronson gibi yabancı oyuncularla da kamera karşısına geçti.


64
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat Hikayeleriİran'da düzenlenen bir film festivalinde ise en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü alan Geyik, son olarak Hanımın Çiftliği, Arka Sokaklar gibi dizilerde de rol aldı.


65
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat HikayeleriSuat Geyik ünlü isimlerle 460 filmde oynamasına rağmen emekli olamamıştı.


66
Ünlü İsimlerin Yürek Burkan Hayat Hikayeleri

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28 Ekim 2020 Çarşamba 08:56:54