Foto Galeri Foto Galeriler Resimler

Sinüzit hastalarını uzmanlar uyardı: Acı kavunun 2 gram suyu öldürebilir

Çoğumuzun korkulu rüyası olan 'Sinüzit'e çözüm yolları aranıyor. Ancak bu yollar her zaman sağlıklı sonuçlar doğurmuyor ve yanlış bilinen doğrular kişide farklı sıkıntılara yol açabiliyor. "Sinüzite iyi gelir" diyerek halk arasında yaygın kullanılan acı kavunun 2 gramının öldürücü etkisi olduğunu uzmanlar ısrarla altını çiziyor.

29.02.2020 17:21
1

Sinüzit hastalarını uzmanlar uyardı: Acı kavunun 2 gram suyu öldürebilir - Resim 1

Yaşam kalitesini düşüren önemli sağlık sorunlarından biri olan sinüzit, burun tıkanıklığı, burun akıntısı, baş ağrısı ve akut dönemde ateş ile kendini gösteren yüz bölgesinde bulunan hava boşluklarının iltihaplanması sonucu oluşuyor. Genelde immün sistemi zayıflayan, ani hava değişimlerine maruz kalan, yeteri kadar dinlenemeyen ya da burun içinde et büyümesi, deviasyon gibi darlık yapan sorunları olan kişilerde daha fazla görülüyor.

2

Sinüzit hastalarını uzmanlar uyardı: Acı kavunun 2 gram suyu öldürebilir - Resim 2

Sinüzit sorunu toplumda yaygın olarak görüldüğü için halk arasında çeşitli çözüm yolları aranan problemler arasında başı çekiyor. Ancak bu çözüm yolları her zaman sağlıklı sonuçlar doğurmuyor ve hastada farklı komplikasyonlara yol açabiliyor. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Nurten Küçük, sinüzitte doğru bilinen yanlışları sıraladı:

3

Sinüzit ameliyat olsa da iyileşmez

Sinüzit ameliyat olsa da iyileşmez - Resim 3

Sinüzit cerrahilerinin amacı et büyümesi gibi burun içini daraltan patolojileri ameliyat ile ortadan kaldırmak, aynı zamanda sinüs ağızlarını genişleterek sinüslerin kendini temizlemesini sağlamaktır. Kronikleşen hastalar cerrahi işlem sonrasında kronik sinüzitten kurtulur ancak daha az olmakla birlikte akut sinüzit atakları geçirebilir. Bu ataklar da normal sağlıklı bireyler gibi antibiyotik tedavisiyle iyileşir.

4

Aktarlardan bilinçsizce alınan bitki ve bitki çayları

Aktarlardan bilinçsizce alınan bitki ve bitki çayları - Resim 4

Sağlık söz konusu olduğunda her şey bilinçli, uzman kontrolünde kullanılmalı. Bazı baharat ve çaylar kişinin varsa diğer kronik hastalıklarına göre tüketilmeli. Bazı besinler tansiyonu, bazı besinler diyabet hastalarında şekeri yükseltebilmektedir. Hastaların mevcut olan diğer hastalıklarını etkilemeyecek şekilde aktardan alınan bitkisel takviyelerin doktor kontrolünde tüketilmesi gerekir.

5

Acı kavun bitkisinin suyu buruna çekilirse sinüzite iyi gelir

Acı kavun bitkisinin suyu buruna çekilirse sinüzite iyi gelir - Resim 5

Acı kavun adı verilen bitkinin suyu sinüzitleri açmak için halk arasında yaygın olarak kullanılıyor. Ancak dokuları kimyasal olarak yakan bu bitki, körlüğe kadar gidebilen riskler taşıyor.

6

Sinüzit hastalarını uzmanlar uyardı: Acı kavunun 2 gram suyu öldürebilir - Resim 6

Eski bir alternatif tedavi yöntemi olan "acı kavun bitkisi" tedavisinin birçok zararı bulunuyor. Bu bitkinin suyu oldukça zehirli bir yapıya sahiptir. İki gramı insan için öldürücü olabilmektedir.

7

Sinüzite bir kere yakalanan bir daha kurtulamaz

Sinüzite bir kere yakalanan bir daha kurtulamaz - Resim 7

Sinüzit cerrahileri kronikliğin giderilmesi için yapılır. Ameliyat sonrası kişi herkes gibi örneğin senede 1 defa sinüzit atağı geçirebilir. Bunun dışında sürekli yaşam kalitesini düşüren kronik sinüzitten kurtulmuş olur.

Yorumlar (43)

Gönül Güzeller:

Bende de sinüzit var .ne yapsam geçmedi daha önce bir kere kullanmıştım ablam Adanadan getirmişti.Elinde olan varsa ücretiyle almak istiyorum.

Sultan:

Acı kavun bende denedim son çare onu gördüm. Tam 12 saat burnum aktı durmaksızın ama boğazıma alerji yaptı şuan boğazım şiş küçük dilim üç katı büyüdü solunumu engellemek üzereydi. Serum ve havayla kendime geldim. 2 damla çektim ben yapmayın sakın.

Uğur:

kesinlikle tavsiye etmiyorum ben kullandım sabaha kadar yatamadım şuanda hastanedeyim serum takıldı boğazım iç tarafı komple şişti küçük dilim şişti nefes alamıyorum şiddetle karşıyım canını seven kullanmasın

Tüm 43 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title