Bizi Takip Edin!
Haberler.com Facebook Sayfası
Haberler.com Twitter Sayfası
Haberler.com Instagram Sayfası

O'nun Hakkında Ne Dediler?

Hz. Muhammed hakkında yabancı filozof, sanatçı ve düşünürlerin fikirleri.

30.04.2013 15:55
1
O'nun Hakkında Ne Dediler?

İslamın dininin ve yeryüzünün son peygamberi Hz. Muhammed hakkında; seveni, sevmeyeni, inananı, inanmayanı, hatta düşmanı bile övücü iltifatlarda bulunur. Şahsiyetini, liderliğini, sahip olduğu yegane özellikleri herkesçe kabul edilir.

2
O'nun Hakkında Ne Dediler?

Kutlu doğum programlarının kutlandığı bu dönemde, Yabancı filozof, sanatçı ve düşünürlerin Hz. Muhammed hakkında söyledikleri övücü sözleri derledik. İşte onlardan bazıları;

3
O'nun Hakkında Ne Dediler?

(George Bernard Shaw - İrlandalı düşünür) “İnsanlığın sorunlarının üst üste yığılarak nerdeyse çözülmez hal aldığı günümüzde Hz. Muhammed'e her zamankinden daha fazla muhtaçiz. Eğer O aramızda olsaydı bütün bunları oturup bir fincan kahve içme rahatlığı ile çözerdi”

4
O'nun Hakkında Ne Dediler?

(Voltaire yazar ve filozof ) "Türk kardeşime diyeceğim ki; senin dinin bana çok saygı değer bir din görünüyor,senin dinin çok asil."

5
O'nun Hakkında Ne Dediler?

(Thomas Carlyle - İskoç tarihçi ve yazar) “Başında taç bulunan hiçbir imparator, kendi eliyle yamanmış bir hırka giyen Muhammed (s.a.v.) kadar saygı görmemiştir.”

6
O'nun Hakkında Ne Dediler?

(Dostoyevski - Rus romancı) "Büyük İslâm Peygamberi yüce yaratıcının katına çıkıp onunla buluşmuştur. Ben Mirac'a bütün kalbimle inanıyorum."

7
O'nun Hakkında Ne Dediler?

(Mahatma Gandhi - Hindistan bağımsızlık önderi) "Ben şu kanaate vardım ki, İslâmiyet'in süratle yayılması, kılıç yüzünden olmamıştır. Aksine her şeyden evvel sadeliği, mantıkî olması ve Peygamberinin büyük tevazuu (alçak gönüllülüğü), sözünü daima tutması, yakınlarına ve Müslüman olan herkese karşı sonsuz bağlılığı yüzünden, İslâm dinî birçok insan tarafından seve seve kabul edilmiştir."

8
O'nun Hakkında Ne Dediler?

(Marquis de Lafayette - Fransız Aristokrat ve devrimci) "Ey şanlı arap ! Aşk olsun sana....Adaletin ta kendisini bulmuşsun."

9
O'nun Hakkında Ne Dediler?

(Goethe - filozof) “Hiç kimse Hz. Muhammed'in kurallarından daha ileri bir adım atamaz. Biz Avrupa Milletleri medeni imkânlarımıza rağmen Hz. Muhammed'in son basamağına varmış olduğu merdivenin daha ilk basamağındayız. Şüphe yok ki bu yarışmada kimse onu geçemeyecektir.”

10
O'nun Hakkında Ne Dediler?

(Prens Otto Von Bismarck - Alman Devleti kurucusu) "Muallimi ve nâşiri olduğun bu kitap, senin değildir; o lâhutîdir. Bu kitabın lâhutî olduğunu inkâr etmek, mevzu ilimlerin butlanını ileri sürmek kadar gülünçtür. Bunun için, beşeriyet senin gibi mümtaz bir kudreti bir defa görmüş, bundan sonra göremeyecektir. Ben, huzur-u mehabetinde kemal-i hürmetle eğilirim."

11
O'nun Hakkında Ne Dediler?

(Alphonse De Lamartine - Fransız yazar, şair ve politikacı) İnsan büyüklüğü hangi ölçüyle ölçülürse ölçülsün acaba ondan daha büyük bir insan bulunur mu?
Düşünür, hatip, havari, kanun koyucu, asker, düşüncelerin fatihi, rasyonel akidelerin düzelticisi, şekil ve suret olmaksızın tapınma; hepsi manevi tek bir hükümdarlık olan yirmi dünyevi hükümdarlığın kurucusu: işte Muhammed. İnsanın yüceliğinin ölçümü mümkün olsa, ondan daha büyük bir insan var mıdır sorarız.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30 Eylül 2020 Çarşamba 00:15:33