Bizi Takip Edin!
Haberler.com Facebook Sayfası
Haberler.com Twitter Sayfası
Haberler.com Instagram Sayfası

İşte O Krokiler

10.01.2009 15:16
1
İşte O Krokiler

Türkiye o krokileri konuşuyor. Özel Harekat Dairesi eski Başkanı İbrahim Şahin sakladığı silah ve mühimmatların yerlerini bir kroki ile belgelemiş, bunu da evinde unutmuştu.

2
İşte O Krokiler

Ankara'da 6, Hatay'da 1 ayrı noktada kazı çalışmaları başladı. Bu çalışmaları yürüten özel ekipler kazıyı neye göre yapıyordu? Tabii ki Şahin'in evinde bulunan krokilere göre... İşte o krokiler bugün fotoğraflara yansıdı.

3
İşte O Krokiler

Bir emniyet amiri elindeki krokilere dikkatlice bakıyor, yardımcılarını ona göre yönlendiriyordu. Biz fotoğraflara yansıyan o krokileri ancak bu kadar büyütebildik.

4
İşte O Krokiler

Susurluk Davası'nda 6 yıl hapis cezasına çarptırılan, ancak geçirdiği trafik kazası sonucu hafızasını kaybettiği için cezadan kurtulan Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Dairesi eski Başkanı İbrahim Şahin'in evinde bulunduğu öne sürülen krokilere önce bir anlam verilemediği, ancak bunlar üzerindeki “depo” kelimesi üzerine arama kararı alındığı öğrenildi.

5
İşte O Krokiler

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nde görevli bir emniyet amiri, bulunduğu öne sürülen krokileri aramalar boyunca elinden bırakmadı ve bütün aramaları bu emniyet mensubu yönlendirdi.

6
İşte O Krokiler

Ceset arama köpekleri“Depo” sözcüğünden yola çıkan Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, “depo” denilen yerin silah ve mühimmat deposu olabileceği gibi aynı bölgenin “kayıp” bazı kişilerin öldürülüp gömüldüğü yer olabileceği de değerlendirildi.

7
İşte O Krokiler

Köpek Eğitim Merkezi'nden “ceset aramaları” için eğitilen iki köpek, görevlilerin denetiminde tarama yaptı. Ancak köpeklerden bir sonuç alınamadı. Bu kez bombaya duyarlı köpekler de getirildi.

8
İşte O Krokiler

İstihbarat ve terör konularında eğitimli olan İbrahim Şahin'in gizlediği iddia edilen silahların krokilerini evde niçin bulundurduğu da merak konusu oldu. Gelişmeler “Kroki, silahların yerini bilen İbrahim Şahin'e yakınlığı ile bilinen bazı kişi ya da kişiler tarafından da çizilmiş olabilir. Bu ancak kriminal inceleme sonucu anlaşılabilir. Bu yolla, silah ve bombaların yerini bilen kişinin kimliği gizlenmeye çalışılmıştır“ şeklinde de yorumlara neden oldu.

9
İşte O Krokiler

Abdullah Öcalan'a suikast için İsrail'den getirilen silahlardan 10'u kayıp. Saygı Öztürk'ün yazdığı “Devletin Derinliklerinde” adlı kitapta, Susurluk sürecinde kayıp olan 10 silah olduğu belirtiliyor. İşte kapıp silahların marka ve seri numaraları:
-Jericho 941 F5 Tabanca: 5 adet
(Seri numaraları: 127400- 127443-126801- 127468-126844)
-Mikro Uzi Tabanca: 3 adet
-(Seri numaraları: 932186-932239-932142)
-Mini Uzi Tabanca: 2 adet
-Seri numaraları: 933017-932921)

10
İşte O Krokiler

11
İşte O Krokiler

12
İşte O Krokiler

13
İşte O Krokiler

14
İşte O Krokiler

15
İşte O Krokiler

16
İşte O Krokiler

17
İşte O Krokiler

18
İşte O Krokiler

19
İşte O Krokiler

20
İşte O Krokiler

21
İşte O Krokiler

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24 Eylül 2020 Perşembe 05:39:48