Foto Galeri Foto Galeriler Resimler

Gelinlikle kayalıklara tırmanan kadın, 5 saatin sonunda unutamayacağı bir an yaşadı

Dawn LeBlond ve Christian Lopez isimli çift, şimdiye kadar görülmemiş bir nikaha imza attı. Dağcılık kulübünde tanışan çift, 8 profesyonel dağcı ve bir fotoğrafçıyla 5 saat süren tırmanışın sonunda zirvede evlendi.

26 Kasım 2021 Cuma
1

Gelinlikle kayalıklara tırmanan kadın, 5 saatin sonunda unutamayacağı bir an yaşadı - Resim 1

Dawn LeBlond 2018 yılında metro istasyonunda beklerken, bir arkadaş grubunun tırmanış sporuna yönelik bir etkinlik gerçekleştireceğini gördü. Federal Havacılık İdaresi'nde eski bir donanma pilotu olarak çalışan genç kadın, bu etkinliğe katıldı.

2

Gelinlikle kayalıklara tırmanan kadın, 5 saatin sonunda unutamayacağı bir an yaşadı - Resim 2

Tırmanışın tam ortasında çocukluk döneminde atlattığı yükseklik korkusu yeniden tetiklendi. Korkusunu yenen Dawn LeBlond tırmanışına devam etti. Başarıyla zirveye ulaştıktan sonra ise dağcılık sporunun bağımlısı haline geldi.

3

Gelinlikle kayalıklara tırmanan kadın, 5 saatin sonunda unutamayacağı bir an yaşadı - Resim 3

32 yaşında boşandığında derin bir bunalım ve depresyon yaşadığını ifade eden Dawn LeBlond, dağcılık sayesinde hayatını kovalayan tüm sorunlarından uzaklaşabildiğini anladığını belirtti. Dağcılık için spor salonunda antreman yaptığı sırada 44 yaşındaki Christian Lopez'i gören genç kadın ona ilk görüşte aşık oldu.

4

Gelinlikle kayalıklara tırmanan kadın, 5 saatin sonunda unutamayacağı bir an yaşadı - Resim 4

Çiftin dağcılık ve tırmanış tutkusu ilişkilerinin her adımda yanlarında oldu. Lopez, aşık olduğu kadına yine bir dağın zirvesinde evlenme teklifi etmişti ve çift metrelerce yüksekte nişanlanmıştı. Macera ve adrenalin tutkunu ikili yine geleneklerini bozmadı ve düğünleri için oldukça ilginç bir mekan tercih etti.

5

Gelinlikle kayalıklara tırmanan kadın, 5 saatin sonunda unutamayacağı bir an yaşadı - Resim 5

Dawn LeBlond ve Christian Lopez'in düğününde 8 profesyonel dağcıdan oluşan davetliler ile bu anı ölümsüzleştirecek bir fotoğrafçı yer aldı. Batı Virjinya'da bulunan Seneca Kayalıkları'na tırmanmak gelin ve damadın 5 saatini aldı.

6

Gelinlikle kayalıklara tırmanan kadın, 5 saatin sonunda unutamayacağı bir an yaşadı - Resim 6

Zirveye ulaştıklarında kendilerini benzersiz bir manzaranın karşıladığından söz eden Lopez, "Bulutların yeni yeni dağıldığını görebiliyorduk. Bütün evren bizim için kök salmış gibi görünüyordu" ifadelerini kullandı.

7

Gelinlikle kayalıklara tırmanan kadın, 5 saatin sonunda unutamayacağı bir an yaşadı - Resim 7

8

Gelinlikle kayalıklara tırmanan kadın, 5 saatin sonunda unutamayacağı bir an yaşadı - Resim 8

Yorumlar (2)

Güray Dilli :

Dağ başını duman almış , yürüyelim arkadaşlar

Suskun Demir:

artık dağ başında doğurur abla :))))

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title