Bizi Takip Edin!
Haberler.com Facebook Sayfası
Haberler.com Twitter Sayfası
Haberler.com Instagram Sayfası

En İlginç

09.09.2010 15:47
1
En İlginç

Çine CHP İlçe Başkanı Tahir Yaman, Bodrum Yurttaş İnsiyatifi Sözcüsü Ayhan Karahan ve otuz köylünün de destek verdiği eylem Çarşamba günü akşam saatlerinde Kahraman köyü merasında gerçekleştirildi.

2
En İlginç

Ankara Elmadağ Lisesi Felsefe Öğretmeni evli ve 1 çocuk babası 49 yaşındaki Cemal Beldek'in organize ettiği Koyunlu ''Hayır' eyleminde akşam saatlerinde otlamaktan dönen 400 koyun merada önceden hazırlanan hayır yazısı şeklindeki yemliklerin etrafında toplanarak 60 metre genişliğinde 15 metre enindeki ''Hayır' yazısı şeklini aldı.

3
En İlginç

''Referandum yaklaştıkça baskı ve oyunlar o kadar arttı ki artık bunu koyunlar bile yememeye başladı' diyen Öğretmen Cemal Beldek, ''Türkiye'de tarım bitmiş durumda. Düne kadar iki üç umudumuzdan biri gıda egemenliğiydi.

4
En İlginç

Şimdi ise Türkiye her bakımdan gıda ve besin ithal eden bir ülke haline geldi. Oysaki devlet büyüklerimiz devlet televizyonlarından yaptıkları açıklamalarda ülkenin geliştiğini ve ilerlediğini söylüyorlar.

5
En İlginç

Gerçek şu ki tarım alanları da üreticinin cepleri de. Çiftçinin, besicinin durumunu anlatmak için referandum için düzenlediğimiz eylemde çobanlarımızla birlikte koyunlarla 'Hayır' dedik. Referandumda oyum hayır olacak' dedi.

6
En İlginç

Bodrum Yurttaş İnsiyatifi Sözcüsü Ayhan Karahan ise, Başbakan Erdoğan'ın sürekli olarak tarım kesimini köylülerini aşağılamasına hakaretlere varan üslup kullanmasına tanık olduklarını belirterek, ''Köyleri dolaşıyoruz ve Başbakan'ın bu söylemlerinin etkilerini yankılarını görüyoruz.

7
En İlginç

Aydın bölgesindeki köylülerde Başbakan'ın bu söylemlerine tepki gösteriyorlar. Mersin'de bir çiftçiye, 'Ananı da al git' dedi. Başbakan bu referandum süresince de 'Koyun güdemezler' diyerek, çobanları ve köylüleri aşağılamaya kalktı. Çoban tasviri ile köylülere açık hakaretler yağdırmakta. Bu nedenle koyunlar bugün burada Başbakan Erdoğan'a 'hayır' diyerek gereken cevabı verdi. Referandumdan 'hayır' oyu çıkacağına inanıyoruz' dedi.

8
En İlginç

Kahraman köyündeki çobanlar adına konuşan 29 yaşındaki Volkan Alkan da, çiftçinin köylünün, çobanın sorunlarıyla kimsenin ilgilenmediğini ileri sürerek, ''Dededen, babadan kalma yöntemlerle besicilik yapmayı sürdürüyoruz. Çünkü, yapabileceğimiz başka bir işimiz yok. ve köylü olarak her geçen yıl ekonomik olarak daha da kötüye gidiyoruz. Bu seçimde bu gidişi 'dur' demek için referandumda 'Hayır' oyu vereceğiz' diye konuştu.

Yorumlar
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 14 Mayıs 2021 Cuma 11:11:19