Bizi Takip Edin!
Haberler.com Facebook Sayfası
Haberler.com Twitter Sayfası
Haberler.com Instagram Sayfası

Dileklerin Gerçekleştiği Yerler

21.03.2013 15:43
1
Dileklerin Gerçekleştiği Yerler

Dünyada aşk, para, mutluluk ve buna benzer şeyleri herkes ister. Ama bazı özel yerler vardır ki sadece dilek dilemek içindir. Orada dilenen şeylerin kessin gerçekleşeceğine inanılır. İşte Dünya'dan dileklerin gerçekleştiği yerler;

2
Dileklerin Gerçekleştiği Yerler

Kolomenskaya Saray Müzesi'ndeki park oyuntularından birinde erkek ve bayan olmak üzere iki taş kaya parçası bulunuyor. Bu taş kayaların ailelerin çocuk sahibi olmalarına yardımcı olduğu ve her dileği yerine getirdiği düşünülüyor.

3
Dileklerin Gerçekleştiği Yerler

Prenses Sofya'nın ölümüne kadar oturduğu Novodeviçiy Manastırı'nın Sofina Kulesi'nin şans getirdiği, sağ elle duvara dokunarak dilek dilemenin yeterli olduğu şeklinde efsane bulunuyor.

4
Dileklerin Gerçekleştiği Yerler

Başkentin kalbi olan Kızıl Meydan'da “Rus otoyollarının sıfır kilometre noktası” bulunuyor. Dilek dilemek için yıldızın ortasında durup omuzunuzun üzerinden madeni para atmanız gerekiyor.

5
Dileklerin Gerçekleştiği Yerler

Moskova'da inanışlara göre her dileğin kesinlikle yerine geldiği birçok mistik yer bulunuyor. Grotesque köprüsü, Neskuçnıy Sad'daki üç köprüden biri. Tuğladan yapılmış olan köprünün yıpranmış halde olmasına rağmen onun üzerinden yayaların geçmesine izin veriliyor. El ele tutuşup köprüyü geçen sevgililerin hiçbir zaman ayrılmayacakları, bir de onun üzerinde ayakta öpüşenlerin ise barış ve uyum içerisinde yaşayacakları söyleniyor.

6
Dileklerin Gerçekleştiği Yerler

"Terleyen sütun” olarak adladırılan ve hakkında sayısız rivayet bulunan bu sütun, günümüzde dilek dileme yeri durumuna gelmiş. Dilek dilemek isteyenler elinin başparmağını sütundaki deliğe sokup elleriyle bir daire çizerler. Delik günümüzde sütuna geçirilmiş bronz bir plakanın ortasında yer almaktadır.

7
Dileklerin Gerçekleştiği Yerler

2006 yılında Moskova'nın merkezindeki Hermitage Bahçesi'ne aşıklar anıtı olan büyük gümüş kalp yerleştirildi. Dilek tutarak kalbin içinden geçilmesi durumunda dileğin mutlaka gerçekleşeceğine inanılıyor.

8
Dileklerin Gerçekleştiği Yerler

Lujkov köprüsü, genç evlilerin en çok sevdikleri yerdir. Daha önceleri inançlara göre evliliğin daha güçlü olması için Bolotnaya Ploşad'ın köprü korkuluklarına kilitler asılarak anahtarı Moskova nehrine atılırdı.

9
Dileklerin Gerçekleştiği Yerler

Dört Mevsim Fiskiyesi'nde ise Hayallerinizin gerçekleşmesi için tüm dört atı okşamanız, sonra da bunun için fiskiyeye dalmanız gerekiyor. Hatta bazı kişiler diz üstünde bir tur atmak gerektiğini de düşünüyor.

10
Dileklerin Gerçekleştiği Yerler

Dünyadaki en ünlü çeşmelerden biri Romada'ki Aşk Çeşmesi. Üç yolun kavşağında bulunduğu için Trevi adı konulduğu varsayıldığı gibi, üç yeraltı su yolunun bu noktada toplanmasının isminin nedeni olduğu iddiası da var. Ziyaret eden insanlar dilek dilemek için çeşmeye arkalarını dönüp, omuzları üzerinden çeşmeye doğru para fırlatırlar.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24 Kasım 2020 Salı 04:58:49