Deprem kahini Türkiye'yi uyardı: 14-18 Ağustos'a dikkat!

Deprem kehanetleri bir bir gerçekleşen Frank Hoogerbeets, 17 Ağustos depreminin yıl dönümünde Türkiye'yi yeniden uyardı: Alarmda olun!

17.08.2019 15:07
1
Deprem kahini Türkiye'yi uyardı: 14-18 Ağustos'a dikkat!

Kendisini deprem tahmincisi olarak tanıtan ve son depremlere ilişkin tahminleri ile dikkatleri üzerine çeken Frank Hoogerbeets, özel açıklamalarda bulundu.

2
Deprem kahini Türkiye'yi uyardı: 14-18 Ağustos'a dikkat!

Son dönemde Peru, Fiji ve Ekvador'da gerçekleşen büyük depremleri önceden tahmin eden Hoogerbeets Yunanistan, Denizli ve Çanakkale depremlerini de söylemişti.

3
Deprem kahini Türkiye'yi uyardı: 14-18 Ağustos'a dikkat!

Depremleri, gezegenlerin hareketlerine göre tahmin ettiğini söyleyen bilim adamı İstanbul depremi hakkında da görüş bildirdi.

4

14-18 Ağustosa dikkat!

14-18 Ağustosa dikkat!

Daha önce Twitter hesabından yaptığı açıklamada 14-18 Ağustos tarihleri arasında büyük bir deprem beklediğini söyleyen Hoogerbeets, depremin nerede olacağına dair bir fikri olmadığını çünkü fay hatlarının stres kırıklarını ölçemediklerini belirtti.

5

Marmara depremi tekrar mı olacak?

Marmara depremi tekrar mı olacak?

17 Ağustos 1999 depremi sonrası olası bir İstanbul Depremi için tetikte olan Türkiye için konuşan Frank Hoogerbeets, büyük kırıkların zaman içinde belirli periyotlarda kendini tekrarladığını ve bunun Marmara için de geçerli olduğunu söyleyerek uyardı. Bu duruma örnek veren Hoogerbeets:' 19 Eylül 1985'de Mexico City'de gerçekleşen 8 şiddetindeki deprem 32 yıl sonra tam aynı günde, 19 Eylül 2017'de bu kez 7.1 şiddetinde gerçekleşmişti.' dedi.

Yorumlar (40)
BU ADAM İKTİDAR YANLİSİ DEPREM:Sallama Uzmani Buaralar Hedifi Baskent Ankara Mansur Yavas
MURAT MERT:Her konunun altına dini yorumlar yapan hadis paylaşan,kendisini dini otorite sanan arkadaşlar.Lütfen artık şunu yapmayın.1- günaha giriyorsunuz 2-yaptığınız insanları dinden soğutuyor ve İslama zarar veriyorsunuz. 3-Dini yorumlamak sizin haddinize değil. 4-eğer Müslümansanız tüm bunları bile bile hala yapıyorsanız yerinizin neresi olduğunu biliyorsunuz.İnsanlar dini eğitim almak istediklerinde bununla ilgili kurumlara gider eğitimini alır.Onun dışında her yorum Müslümanı dinden soğutur
H.ULU:Bu tür konular neye sık sık gündeme getiriliyorElbette öneminden dolayı...İnsanlar önlemlerini alsınlar diye...Peki gerekli önlemler alınıyor muDeviet kendi çapında az da olsa bir takım önlemler alıyor elbet.Ya bizİnsanlar bireysel önlemlerini alıyorlar mıElbette hayır.Bir acil durum çantası hazırlayabildik miEvimizdeki ağır eşyaları duvarlara sabitleyebildik miBöyle bir durumda acil eylem planı hazırlayabildik miHayır, hayır, hayır..Hadi göreve, hadi, hadi...Ben işe koyuldum bile.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26 Kasım 2020 Perşembe 16:36:36