Büyük güne saatler kaldı! Son bir umutla Zuhuratbaba'ya akın ettiler

Hafta sonu yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı öncesi üniversite sınavına girecek öğrenciler ve aileleri Bakırköy'deki Zuhuratbaba Türbesi'ne gelerek dua etti.

26.06.2020 16:18
1
Büyük güne saatler kaldı! Son bir umutla Zuhuratbaba'ya akın ettiler

Hafta sonu yapılacak sınav öncesi Bakırköy'deki Zuhuratbaba Türbesi'nde ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor. Üniversite sınavına girecek öğrenciler ve aileleri sabahın erken saatlerinden itibaren türbeye gelerek dua etti. Sınava girecek kimi öğrenciler dua ettikten sonra vatandaşlara şeker dağıttı.

2

"BİRAZ HEYECANLIYIZ"

'BİRAZ HEYECANLIYIZ'

YKS'ye girecek Berfin Erdoğan, "Biraz heyecanlıyız. Bu ikinci sınava girişim olacak. Buraya dua etmeye geldik. Manevi açıdan kendimi rahatlatmak istedim. Diş hekimliği istiyorum. İnşallah sonucumuz güzel olur" diye konuştu.

3
Büyük güne saatler kaldı! Son bir umutla Zuhuratbaba'ya akın ettiler

Berfin Erdoğan'ın halası Hanım Metin ise, "Çocuklarımız inşallah kazanır. Tek dileğimiz bu. Onlar için geldik. Dua edip, şekerimizi dağıtacağız. Biz Güngören'den geldik" ifadelerini kullandı.

4

"İNŞALLAH DUALARIMIZ KABUL OLUR"

'İNŞALLAH DUALARIMIZ KABUL OLUR'

Hafta sonu YKS'ye girecek bir diğer üniversite adayı Efe Gedikoğlu, "Pandemi sürecinde evde çalıştık. Biraz zorlayıcı oldu. Üstesinden gelmeye çalıştık. Hedefim hukuk. Burada Bakırköy'de oturuyoruz. Dua etmek için geldik. İnşallah dualarımız kabul olur. Zaten çalışmamızı yaptık" şeklinde konuştu.

5

"BEN TORUNUM İÇİN GELDİM"

'BEN TORUNUM İÇİN GELDİM'

Sınava girecek torunu için türbeye dua etmeye gelen Ümmiye Tuna, "Ben torunum için geldim. Sınava girecek tüm öğrencilere başarı diliyorum. Rabbim torunuma da başarı, zihin açıklığı versin" şeklinde konuştu.

6

Ansızın zuhur eden asker: Zuhurat Baba

Ansızın zuhur eden asker: Zuhurat Baba

Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'un fethi esnasında Bizanslılar su kuyularını zehirleyince, savaşın en yoğun şiddette yaşandığı anlarda Osmanlı ordusu su ihtiyacını karşılayamayıp, susuzluk sorunuyla karşılaşır.

7
Büyük güne saatler kaldı! Son bir umutla Zuhuratbaba'ya akın ettiler

Rivayete göre, su sıkıntısının artmaya başladığı anda sırtında su kırbası, elinde su tasları ile bir kişi ortaya çıkar. Bu kişiye askerler "aniden beliren" anlamında "Zuhurat Baba" diye seslenirler. Zuhurat Baba'nın "Allah Allah" nidalarıyla askerin susuzluğunu giderdiği söylenir.

8
Büyük güne saatler kaldı! Son bir umutla Zuhuratbaba'ya akın ettiler

Sırtındaki tek su kırbası ile koskoca ordunun susuzluğunu gideren bu mübarek zatın savaş sonunda şehit olduğunu, kanlar içinde yerde yattığını ve su kırbasından sanki bir pınar gibi sürekli su aktığını görünce bu kişinin bir Allah dostu olduğu düşünülür ve şehit olduğu yere defnedilir.

Yorumlar (18)
O ADAM:Kadınlarda maalesef bu tür inançlar fazla..
WOLF:Allahtan dileyeceklerine ölülerden medet umanlar vay halinize Allah ıslah etsin
CENGİZHAN:ZUHURAT BABA ORUÇ BABA TELLİ BABA ULAN 40 TANE BABANIZ VAR BİRDE UTANMADAN HER YILBAŞI ADAMLARIN 1 NOEL BABASINA ETMEDİĞİNİZZ SÖZ HAKARET KALMAZ :))
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23 Eylül 2020 Çarşamba 20:39:08