Bizi Takip Edin!
Haberler.com Facebook Sayfası
Haberler.com Twitter Sayfası
Haberler.com Instagram Sayfası

Bu Adaylara Dikkat!

12.06.2011 18:08
1
Bu Adaylara Dikkat!

2
Bu Adaylara Dikkat!

Mustafa Balbay
Ergenekon soruşturmasının dikkat çeken isimlerinden. Şu an Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan gazeteci Balbay, İzmir ikinci bölgeden CHP 2. sıra milletvekili adayı. Balbay meclise girmeye hak kazandı.

3
Bu Adaylara Dikkat!

Mehmet Haberal
Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Prof.Dr. Haberal seçim yarışında CHP Zonguldak milletvekili adayı olarak yer aldı. Haberal meclise girmeye hak kazandı.

4
Bu Adaylara Dikkat!

Çetin Doğan
"Balyoz Planı" davasının tutuklu sanığı eski 1. Ordu Komutanı Orgeneral Çetin Doğan, İstanbul 2. Bölge'den bağımsız olarak adaylığını koydu. Doğan meclise girmeye hak kazanamadı.

5
Bu Adaylara Dikkat!

İlhan Cihaner
Ergenekon davası kapsamında tutuklanan ve aday olup olmayacağı en çok tartışılan isimlerden eski başsavcı İlhan Cihaner, CHP'nin Denizli'den aday gösterdiği ve alacağı sonucun merakla beklendiği adaylardan. Seçimlerde Cihaner meclise girebiliyor.

6
Bu Adaylara Dikkat!

Engin Alan
MHP'nin İstanbul 1. bölge ilk sıradan aday gösterdiği Balyoz davası sanığı emekli General Engin Alan partisinin iddialı isimleri arasında yer alıyor. Meclis'e girmeye hak kazandı.

7
Bu Adaylara Dikkat!

Sezgin Tanrıkulu
CHP'nin İstanbul 2. bölgeden aday gösterdiği Tanrıkulu, Kürt sorunu konusunda çalışmaları bulunan ve CHP'ye Kürt kökenli vatandaşlardan oy getirebileceği düşünülen önemi bir isim. Meclis'e girmeye hak kazandı.

8
Bu Adaylara Dikkat!

Ümit Özdağ
MHP'nin İstanbul'da 2. bölge milletvekili adayı olarak gösterdiği Prof. Dr. Ümit Özdağ da partisinin iddialı adaylarından. Ümit Özdağ, meclise girmeye hak kazanamadı.

9
Bu Adaylara Dikkat!

Süleyman Çelebi
CHP'nin İstanbul 3. bölge 3. sıradan aday gösterdiği DİSK eski başkanı Çelebi'nin aday olup olmayacağı büyük merak konusu olmuştu. Süleyman Çelebi, meclise girmeye hak kazandı.

10
Bu Adaylara Dikkat!

Ahmet Kutalmış Türkeş
Alparslan Türkeş'in oğlu AK Parti'den İstanbul 2. bölge 7. sıradan milletvekili adayı.
Türkeş, mecliste AK Parti'yi temsil etme hakkı kazandı.

11
Bu Adaylara Dikkat!

Emine Ülker Tarhan
CHP'nin Ankara 1. bölge 3. sıradan aday gösterdiği eski YARSAV Başkanı Tarhan, partisinin dikkat çeken adaylarından. Tarhan, meclise girmeye hak kazandı.

12
Bu Adaylara Dikkat!

Sinan Aygün
Ergenekon davasında tutuklanmasıyla gündemde uzun bir süre yer alan Eski Ankara Ticaret Odası Başkanı Aygün, CHP tarafından Ankara 2. bölge 3. sıradan aday gösterildi. Aygün, meclise girmeye hak kazandı.

13
Bu Adaylara Dikkat!

Abdüllatif Şener
AK Parti iktidarında Başbakan Yardımcısı olarak görev yapan ve 2007 seçimlerinde aday olmayan Abdüllatif Şener bu seçimde memleketi Sivas'tan bağımsız aday olarak yeniden Meclis'e girmeye hazırlanıyor. Seçim sonuçlarına göre Şener, meclise giremiyor.

14
Bu Adaylara Dikkat!

Sırrı Süreyya Önder
Senaryosunu yazdığı ve yönettiği "Beynelmilel" filmi ve Radikal gazetesinde yazdığı köşe yazılarıyla tanınan Sırrı Süreyya Önder, Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu'nun İstanbul 2. bölgeden milletvekili adayı. Gündemde adından sıkça söz ettiren Önder, bağımsız adaylar arasında en çok dikkat çeken isimlerden. Sırrı Süreyya bu seçimlerde meclise girmeye hak kazandı.

15
Bu Adaylara Dikkat!

Oktay Ekşi
Yazdığı bir yazı nedeniyle Hürriyet gazetesindeki görevini bırakmak zorunda kalan gazeteci Oktay Ekşi CHP'nin İstanbul 3. bölgeden aday gösterdiği isimlerden. Ekşi meclise girebilen adaylardan.

16
Bu Adaylara Dikkat!

Binnaz Toprak
İstanbul 3. bölge 5. sıradan aday gösterdiği Toprak önemli araştırmalarıyla gündeme geldi. Özellikle mahalle baskısı konusundaki tezi gündemde uzun sure yer aldı. CHP'nin iddialı adayları arasında. Toprak, meclise girmeye hak kazandı.

17
Bu Adaylara Dikkat!

Şafak Pavey
CHP'nin İstanbul 1. bölge 5. sırada aday gösterdiği Pavey başarılı özgeçmişiyle partisinin en çok dikkat çeken adayları arasında. Pavey meclise girebiliyor.

18
Bu Adaylara Dikkat!

Sabahat Akkiraz
Sevilen sanatçı CHP'den İstanbul 3.bölge 6. sıradan milletvekili adayı. Akkiraz, mecliste yerini alabilecek.

19
Bu Adaylara Dikkat!

Hakan Şükür
Eski milli futbolcu, AK Parti'nin İstanbul 3. bölgeden aday gösterdiği sürpriz isimlerden. Şükür, meclise girmeye hak kazandı.

20
Bu Adaylara Dikkat!

Saffet Sancaklı
Bir diğer eski futbolcu MHP'nin İstanbul 2. bölge 5. sıra milletvekili adayı. Sancaklı, meclise giremedi.

21
Bu Adaylara Dikkat!

Ferhat Tunç
BDP'nin desteklediği bağımsız aday olarak seçim yarışında yer alan sanatçı Ferhat Tunç, Kemal Kılıçdaroğlu'nun memleketi Tunceli'de alacağı oy oranının merak edildiği bir isim. Sonuçlara göre Tunç, meclise giremeyecek.

22
Bu Adaylara Dikkat!

Kenan Bıyık
CHP'nin Rize'den ilk sırada aday gösterdiği ve Mesut Yılmaz'ın desteğiyle aday olan Bıyık, 30 yıldan fazla süredir Rize'den milletvekili çıkaramayan CHP'nin iddialı adayları arasında. Bıyık, meclise girmeye hak kazanamadı.

23
Bu Adaylara Dikkat!

Erol Dora
Mardin'de BDP'nin desteklediği Süryani aday Dora'nın seçilmesi halinde ilk kez bir Süryani Meclis'e girmiş olacak. Dora meclise girebilen adaylar arasında

24
Bu Adaylara Dikkat!

Tolga Çandar
CHP'nin Muğla'dan aday gösterdiği sanatçı Tolga Çandar partisnin iddialı adaylarından. Çandar, meclise girebilecek.

25
Bu Adaylara Dikkat!

Naif Alibeyoğlu
CHP'nin Kars milletvekili adayı. Belediye başkanlığı döneminde yapılan ve Başbakan Erdoğan'ın ‘ucube' olarak nitelediği ‘İnsanlık Anıtı' ile gündeme gelen Alibeyoğlu bu kez milletvekilliği için şansını deniyor. Alibeyoğlu, meclise giremeyecek.

26
Bu Adaylara Dikkat!

Ahmet Ersin
Şanlıurfa'da BDP destekli bağımsız adaylar dışında Bucak Aşireti'nden önemli bir isim. Ersin, meclise giremeyecek.

27
Bu Adaylara Dikkat!

Zülfükar İzol
AK Parti Şanlıurfa eski milletvekili İzol aşiretinden Zülfükar İzol partisinden yeniden aday gösterilmeyince bağımsız aday olarak seçime giriyor.

28
Bu Adaylara Dikkat!

Murat Bozlak
Adana'da AK Parti ve MHP arasında geçen seçim yarışında BDP'den aday olan güçlü bir isim ve şehirde dengeleri değiştirebilecek aday olarak değerlendiriliyor. Bozlak meclise girmeye hak kazandı.

29
Bu Adaylara Dikkat!

Menderes Türel
AK Parti'nin Antalya'dan aday gösterdiği Türel, Deniz Baykal'ın kaset skandalının ardından oy potansiyeli yükselen adaylardan. Türel, meclise girebilecek.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25 Eylül 2020 Cuma 11:24:48