Dolgun maaşlarının altında bambaşka şeyler yatıyor! Yemeği bile zor şartlarda yiyorlar

Havacılık sektörü tamamen katı kurallar çerçevesinde ilerler. Uçuş görevlilerinin sefer sırasında uyması gereken kuralla büyük bir titizlikle şekillendirilmiştir. Dolgun maaşı ile çoğu kişinin hayali olan uçuş görevlisi mesleği içerisinde binbir güçlük barındırıyor. Peki uçuş görevlilerinin uyması gereken konular neler? İşte detaylar...

29.03.2021 14:35
1

KAMBUR DURMAK YASAK

KAMBUR DURMAK YASAK

Uçuş görevlileri ayakta çok fazla zaman harcarlar, bu da özellikle uzun uçuşlarda sırt ağrısı çekmelerine neden olabilir. Kabinde servisi yaparken bile kambur durmamaları gerekiyor. Kambur duruş bir an için onları sırt ağrısından kurtarabilir ancak bu duruşun tamamen profesyonellikten uzak bir görünüme neden olduğu düşünüyor. Havaalanında veya üniforma giydikleri herhangi bir yerde kambur durmalarına izin verilmez. Bazı havayollarında da ellerin ceplerinde veya kollarının birbirine geçmesiyle ilgili kısıtlamalar vardır.

2

YEME-İÇME

YEME-İÇME

Kabin memurlarının da insan olduğu gerçeğinden yola çıkarak beslenme ihtiyaçları da vardır. Ancak bu yolcuların önünde gerçekleştirmeleri yasaktır. Çoğu uçakta mutfaklar kabinden bir perde ile ayrılır. Tuvalete gidip perdenin çekildiğini görürseniz, bu uçuşunuzdaki uçuş görevlilerinin öğle yemeği molası veya gece yemeklerini verdikleri anlamına gelir.

3

AĞIR PARFÜM KULLANMALARINA İZİN VERİLMEZ

AĞIR PARFÜM KULLANMALARINA İZİN VERİLMEZ

Havacılık endüstrisinde hijyen çok katıdır ve uçuş görevlilerinin her zaman düzenli görünmesi gerekir. Üstelik hangi parfümü kullandıklarına da dikkat etmeleri gerekiyor. Ağır kokulu bir parfüm yolcuları rahatsız edebileceği için kesinlikle kullanılmaz.

4

KULAKLIK KULLANMALARINA İZİN VERİLMEZ

KULAKLIK KULLANMALARINA İZİN VERİLMEZ

Yanınızda ağlayan bir bebeğiniz veya yüksek sesli bir konuşmacınız varsa, kulaklıklarınızı takıp gürültüyü iptal etmek cazip gelebilir. Uçuş görevlileri bunu yapamaz. Kabindeki her şeyi duyabilmeleri gerekir ve aslında acil durumları, tuvalet dumanı ve yolcu çağrılarını gösteren özel seslere sahiptirler. Ayrıca, lisanslarını yenilediklerinde tıbbi muayeneleri sırasında bir kulak testine de tabi tutulurlar.

5

BAHŞİŞ KABUL EDEMEZLER

BAHŞİŞ KABUL EDEMEZLER

Uçakta olmak, lokantada olmakla aynı şey değildir. Bahşiş kabul etmelerine izin verilmiyor çünkü orada bulunmalarının ana nedeni herkesi güvende tutmaktır. Yiyecek ve içecek servisi ikinci sırada geliyor.

6

ETEK BOYU

ETEK BOYU

Eteğin uzunluğu birçok havayolu için çok önemlidir. Kadın uçuş görevlilerinin diz seviyesinden daha kısa etekleri ya da elbiseleri olamaz.

7

SES TONU

SES TONU

Her zaman, seslerinin tonu kusursuz olmalıdır. Kadırgada yüksek sesle konuşamazlar, özellikle gece uçuşlarında ışıkların kapalı olması gerektiğinde ve insanlar uyurken ses tonlarına dikkat etmeleri gerekir. Çığlık atmalarına da izin verilmiyor. Aksanlardan veya argo sözcüklerden kaçınmaları gerekiyor ve her zaman iyi davranışlar sergilemeleri isteniyor.

Yorumlar (6)
KULE AÇIKLIYOR:Bayan kabin görevlilerinin mutlaka pilotlar ile ilişkisi vardır, gayri resmi tüm ilişkiler burada. Evliler evlilerle, bekarlar evlilerle hiç farketmiyor.
ASABİ:uzak akşam uçuşlarında hzılı bir içecek ve yemek servisi sonra ışıklar kapatılıyor varışa yakın cam perdeleri açılıyor 10 saatlik uçuşun 4 saati hizmet gerisi yatış... kısa mesafede ise zaten kısa mesafe abartı haber
HADİ LAN:peki neden genelde manken gibi hatunlar seçiliyo.bi de onu yazsaydın.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12 Nisan 2021 Pazartesi 06:07:27