Foto Galeri Foto Galeriler Resimler

Beşiktaş'da Bombalı Saldırı! Olay Yerinden Kareler

11.12.2016 08:18
1

Beşiktaş'da Bombalı Saldırı! Olay Yerinden Kareler - Resim 1

İstanbul'da Dolmabahçe'de Vodafone Arena Stadyumu'nda oynanan Beşiktaş-Bursaspor maçı bittikten yaklaşık 1.5 saat sonra bombalı araçla terör saldırısı düzenlendi. Aynı dakikalarda Maçka Parkı'nda ikinci patlama oldu. Polisler tarafından fark edilen canlı bomba kendini patlattı. Kalleş saldırılarda 27'si polis 29 kişi şehit oldu, 3'ü ağır 166 kişi yaralandı.

2

Beşiktaş'da Bombalı Saldırı! Olay Yerinden Kareler - Resim 2

Beşiktaş'ta Vodafone Arena Stadı'nın hemen yanındaki 'Beleştepe' olarak bilinen yer ile Maçka Parkı'nda saat 22.30 sıralarında peş peşe iki patlama meydana geldi. Beleştepe mevkiinde Çevik kuvvet otobüsünün yakınındaki bir aracın patlatıldığı, Maçka Parkı'nda ise canlı bombanın kendini patlattığı öğrenildi.

3

Beşiktaş'da Bombalı Saldırı! Olay Yerinden Kareler - Resim 3

İlk patlama sonrası Maçka Parkı'nda bir canlı bombanın fark edilmesi üzerine, teröristin kendisini patlattığı belirtildi. Patlama sesiyle stadın çevresinde görevli polisler havaya ateş açtı. Yanan araç, TOMA ile su sıkılarak söndürüldü. Patlama sesleri kentin bir çok ilçesinden duyuldu. Kalleş saldırılarda 27'si polis 29 vatandaş şehit oldu, 3'ü ağır 166 kişi yaralandı.

4

Beşiktaş'da Bombalı Saldırı! Olay Yerinden Kareler - Resim 4

Beşiktaş Kulübü yaşanan hain saldırıda iki çalışanının şehit olduğunu açıkladı. Siyah beyazlılar saldırıda Vodafone Arena'dan Sorumlu Özel Güvenlik Şube Emniyet Müdürü ve Kongre üyesi Vefa Karakurdu ile Kartal Yuvası çalışanlarından Tunç Uncu'nun hayatını kaybettiğini açıkladı.

5

Beşiktaş'da Bombalı Saldırı! Olay Yerinden Kareler - Resim 5

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'un verdiği bilgiye göre Beşiktaş-Bursaspor arasındaki müsabakanın hemen bitiminde Beşiktaş taraftarı ve ardından Bursaspor taraftarı stadı terk ettikten sonra staddaki asayişi sağlamakla görevli olan çevik kuvvet polislerini yönelik bombalı saldırı düzenlendi. Önce Beleştepe olarak isimlendirilen yerde oradan geçmekte olan seyir halindeki bir araç patlatıldı ve 45 saniye sonra da Maçka parkında yine polislerin bulunduğu bölgede bir canlı bomba durduruldu, terörist kendisini patlattı.

6

Beşiktaş'da Bombalı Saldırı! Olay Yerinden Kareler - Resim 6

İçişleri Bakanı Süleyman Bakan Soylu, "Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmiş 29 şehidimiz var. 166 şu ana kadar tespit edilen yaralımız var." dedi. Çevik kuvvet toplanma yerinde bomba yüklü bir aracın patlatıldığını belirten Soylu, "El düzenek vasıtasıyla patlatılıyor ve olay yerinde şehitlerimiz ve yaralılarımız oluyor. Aynı dakikalarda 45 saniye sonra Maçka Parkı'nda yine bağlantılı olduğunu düşündüğümüz bir başka canlı bomba, polisler tarafından fark ediliyor. Etrafı tertibat alınıyor, araç patlatıldıktan hemen sonra o da kendisini, kendisinin etrafında tertibat alan polislerin hemen ortasında patlatıyor." dedi.


7

Beşiktaş'da Bombalı Saldırı! Olay Yerinden Kareler - Resim 7

Soylu, şöyle konuştu: "Bu iki patlamada milletimize üzülerek ve içimiz yanarak belirtiyoruz ki şu anda Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmiş 29 şehidimiz var. İkisi sivil, biri emniyet müdürü, biri emniyet amiri olmak üzere toplam 27 polis arkadaşımız. 166 şu ana kadar tespit edilen yaralımız var. Yaralılarımızın bir kısmı taburcu edildi ve yaralılarımızın 23'ünün 17'si şu anda ameliyatta, 6'sı ise yoğun bakımda. Patlayan aracın tespitinden yola çıkılarak şu anda emniyet güçlerimizle yapılan operasyon çerçevesinde 10 kişi gözaltına alındı. Gerek olayın gerekseolayın tespiti, nerede ve kimler tarafından planlandığı konusundaki çalışmalarıda arkadaşlarımız yürütüyor.

8

Beşiktaş'da Bombalı Saldırı! Olay Yerinden Kareler - Resim 8

Beleştepe'deki patlamanın şiddetiyle alanda yaklaşık 2 metre genişliğinde çukurun oluştuğu görüldü. Karayolları ekipleri ise çukuru kapatmak için çalışma başlattı. Olay yeri inceleme ekiplerinin delil çalışmalarını tamamladığı noktalarda belediye işçileri çevrede temizlik çalışmalarına başladı. Polis ekiplerinin olay yerindeki çalışmaları sürüyor.

9

Beşiktaş'da Bombalı Saldırı! Olay Yerinden Kareler - Resim 9

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, bombalı saldırının meydana geldiği yerde inceleme yaptı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da daha sonra olay yerine gelerek patlamanın yaşandığı yerlerde incelemelerde bulundu. Beleştepe'deki patlamanın şiddetiyle alanda yaklaşık 2 metre genişliğinde çukurun oluştuğu görüldü. Karayolları ekipleri ise çukuru kapatmak için çalışma başlattı. Olay yeri inceleme ekiplerinin delil çalışmalarını tamamladığı noktalarda belediye işçileri çevrede temizlik çalışmalarına başladı. Polis ekiplerinin olay yerindeki çalışmaları sürüyor.

10

Beşiktaş'da Bombalı Saldırı! Olay Yerinden Kareler - Resim 10

11

Beşiktaş'da Bombalı Saldırı! Olay Yerinden Kareler - Resim 11

12

Beşiktaş'da Bombalı Saldırı! Olay Yerinden Kareler - Resim 12

13

Beşiktaş'da Bombalı Saldırı! Olay Yerinden Kareler - Resim 13

14

Beşiktaş'da Bombalı Saldırı! Olay Yerinden Kareler - Resim 14

15

Beşiktaş'da Bombalı Saldırı! Olay Yerinden Kareler - Resim 15

16

Beşiktaş'da Bombalı Saldırı! Olay Yerinden Kareler - Resim 16

17

Beşiktaş'da Bombalı Saldırı! Olay Yerinden Kareler - Resim 17

18

Beşiktaş'da Bombalı Saldırı! Olay Yerinden Kareler - Resim 18

19

Beşiktaş'da Bombalı Saldırı! Olay Yerinden Kareler - Resim 19

20

Beşiktaş'da Bombalı Saldırı! Olay Yerinden Kareler - Resim 20

21

Beşiktaş'da Bombalı Saldırı! Olay Yerinden Kareler - Resim 21

22

Beşiktaş'da Bombalı Saldırı! Olay Yerinden Kareler - Resim 22

23

Beşiktaş'da Bombalı Saldırı! Olay Yerinden Kareler - Resim 23

24

Beşiktaş'da Bombalı Saldırı! Olay Yerinden Kareler - Resim 24

25

Beşiktaş'da Bombalı Saldırı! Olay Yerinden Kareler - Resim 25

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title