Foto Galeri Foto Galeriler Resimler

Alitalia hostesleri, alınan kararları Roma meydanında soyunarak protesto etti

İtalyan havayolu şirketi Alitalia, 75 yıllık faaliyetini geçtiğimiz yıl durdurmuştu. Şirketin onlarca çalışanı, hem havayolu şirketinin kapanmasını hem de yeni kurulan şirketin 10 bin çalışanın 3 binini düşük ücretle işe almasını Roma meydanında soyunarak protesto etti.

21 Ekim 2021 Perşembe
1

75 yıllık faaliyetini geçtiğimiz hafta düzenlediği son uçuşla noktalayan İtalya'nın önemli havayolu şirketi Alitalia'nın çalışanları Roma'da büyük ses getiren bir protestoya imza attı.

2

3

Capitol Tepesi'nde düzenlenen gösteride yaklaşık 50 Alitalia çalışanı üniformalarını çıkararak, geceliğe benzer bir kıyafetle poz vererek Alitalia'nın kararına dikkat çekti.

4

Düzenlenen koreografide, üniformalarını çıkararak sessiz bir şekilde duran uçuş görevlileri, yeni kurulan ITA havayollarının Alitalia çalışanlarını daha düşük ücretle işe almasını da protesto etti.

5

Yaklaşık 50 eski uçuş görevlisi, Roma'nın Capitol Tepesi'nin tepesindeki bir meydanda uçuş kıyafetleriyle toplanırken, paltolarını, üniformalarını ve topuklu ayakkabılarını çıkararak, "Biz Alitalia'yız" diye bağırarak protestolarını gerçekleştirdi.

6

14 Ekim'de son uçuşunu gerçekleştiren Alitalia'nın ardından kurulan yeni havayolu şirketi ITA, yaklaşık 10 bin çalışanın 3 bininden daha azını işe almış, alınan çalışanların da maaşlarını indirmişti.

7

İşte dünyanın dikkatini çeken protestodan başka kareler;

8

9

10

11

12

13

14

Yorumlar (1)
Pole star:Bunlarda her fırsatta soyunmak için bahane arıyorlar :) Cevap Yaz 8 24 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title