6 Maddede Yılbaşında Neden Kırmızı İç Çamaşırı Giyilir?

30.11.2016 09:34
1
6 Maddede Yılbaşında Neden Kırmızı İç Çamaşırı Giyilir?


Yılbaşında neden kırmızı iç çamaşırı giyilir? Sorunun cevabını 6 maddede sizler için hazırladık.
Yılbaşında kırmızı iç çamaşırı giymek dillere destan olmuş bir gelenektir. Peki, bu gelenek neyi ifade eder, anlamı nedir hiç merak ettiniz mi? Cevabınızı bilmiyoruz ancak bizde merak edip bilmeyenler için araştırdık. İşte yılbaşında neden kırmızı iç çamaşırı giyili sorusunun cevabı ve kırmızı iç çamaşırının geçmişten günümüze gelmesine zemin hazırlayan hikâyesi.
2

Bu fikir Amerikalı iç çamaşırı satıcısından çıktı!

Bu fikir Amerikalı iç çamaşırı satıcısından çıktı!

Henry George Amerikalı bir iç çamaşırı satıcısıdır. Ancak şirketi 1956 yılında iflas etmiştir. Daha sonra yaptığı bir araştırma sonucunda ortaya çıkan sonuçta kadınların iç çamaşırlarını takım olarak satın alırken sutyen ve külotlarda kırmızı renkten yana seçim yaptıklarını, tek olarak aldıklarında ise siyah ve beyazdan yana tercih yaptıklarını görmüştür. Bunun üzerine tüm çalışanları toplayıp elinde kalan iç çamaşırlarını satabilmek için mükemmel bir strateji geliştirmiştir. Bulduğu stratejiyi uygulayarak yılbaşına 1 hafta kala bir sürede elinde bulunan ve 3 yıldır satamadığı külotları yakınında bulunan kadınlara hediye olarak vermiş ve bu külotların şans getireceğini söylemiştir. Bunun neticesinde ise elinde hiç külot kalmamış, bu söylenti insanlar arasında kulaktan kulağa yayılarak geniş bir kitleye duyurmayı başarmıştır ve günümüze kadar gelenek olarak sürmüştür.

3

Aşkta kırmızı

Aşkta kırmızı

Aşk ve şehvetin rengi olan kırmızı renkteki iç çamaşırı yıl başı gecesi giyenlerin bir yıl boyunca aşkta oldukça şanslı olacaklarına dair bir inanış var.

4

Şans

Şans

Bazı insanlar kırmızı iç çamaşırının şansına o kadar çok inanıyor ki, giymeyi piyango bileti ile eş değer tutuyor.

5

Kırmızı giymek tek başına yeterli değil!

Kırmızı giymek tek başına yeterli değil!

Ayrıca kırmızı iç çamaşırı giyenlerin cesur ve atik bir yapıda karaktere sahip oldukları yönünde de bir inanış var.

6

Uğursuzluk

Uğursuzluk

Yılbaşı gecesi saat 00:00'a bir kaç dakika kaldığında kırmızı iç çamaşırının giyilmesi gerekiyor. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta ise pantolon üzerine giymeyi giyilmemesi, çünkü bunun uğursuzluk olduğu düşünülüyor.

7

Heyecan

Heyecan

Kırmızı iç çamaşırı partneri heyecanlandırmak konusunda büyük etkilere sahip

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21 Eylül 2020 Pazartesi 19:40:17