Bizi Takip Edin!
Haberler.com Facebook Sayfası
Haberler.com Twitter Sayfası
Haberler.com Instagram Sayfası

53 Yıldır Sevgiliyiz

14.02.2011 11:33
1
53 Yıldır Sevgiliyiz

Tüm gazete ve dergiler Sevgililer Günü için medyatik çiftlerle özel röportajlar yapıyor. Ben ise bugüne en çok Fatma Girik ve Memduh Ün'ün yaraştığını düşündüm. Bir imzanın değil, kocaman bir aşkın bağladığı, tamı tamına 53 yıldır sevgili olan çiftle Bodrum'daki evlerinde bir araya geldim.

2
53 Yıldır Sevgiliyiz

BİR KADIN VE BİR ERKEK 50 YILDIR BİR ARADA OLMAYI NASIL BAŞARIR?
Memduh Ün: Vallahi bilmiyorum ama en büyük etken herhalde ikimizin de aynı meslekten olması. Fatma'nın hiçbir şeyin üzerinde fazla durmaması da önemli bir etken. Şimdi burada Fatma'yla kavga etsek, hiçbir şey olmamış gibi yine benimle konuşur. Hiç kin tutmaz.

3
53 Yıldır Sevgiliyiz

SİZ KİN TUTAR MISINIZ?
Memduh Ün: Ben kin tutarım ama Fatma tutmadığı için beni çözüyor hemen. Diyalog kuruyoruz, her zaman konuşacağımız bir konu var. Fatma kendini çok iyi yetiştirdi, çok aştı. Onun beyni sünger gibidir. Benim arkadaşlarım Ömer Lütfi Akad, Atıf Yılmaz, Metin Erksan gibi isimlerdi. Fatma, bizim sohbetlerimizle büyüdü, iyice doldu. Bir de çok okur. 16 yaşındayken bir araya geldiğimiz için benden de çok etkilendi. Çünkü aramızda 24 yaş fark var. O yüzden zevklerimiz de aynı.

4
53 Yıldır Sevgiliyiz

MESLEĞİNİZ GEREĞİ BİRÇOK GÜZEL KADINLA ÇALIŞTINIZ. 16 YAŞINDAKİ FATMA GİRİK'İN NESİ ETKİLEDİ SİZİ?
Memduh Ün: Beni en çok etkileyen şey güzellikti, hâlâ da güzellikten etkilenirim. Ve Fatma hâlâ çok güzel bir kadın. Eğer çirkinleşseydi, sanıyorum ki beraber olmazdık! Belki çirkinleşseydi de ben onu hâlâ güzel görüyor olabilirdim, bilmiyorum... Ama çirkin görseydim, beraberliğim yürümezdi. Ben her şeyin güzeline çok meraklıyım.

5
53 Yıldır Sevgiliyiz

50 YIL BERABER OLMAK İÇİN SADECE GÜZELLİK YETMEZ AMA. “HAYATIMIN KADINI İŞTE BU” DEDİRTEN BİR ŞEYLER OLMALI...
Memduh Ün: Şu duvardaki fotoğraf, ilk tanıştığımızda bana verdiği fotoğraf. Üstündeki yazılar biraz silinmiş ama tarihi okunuyor: 16 Şubat 1958.

6
53 Yıldır Sevgiliyiz

NE DİYE VERMİŞTİNİZ BU FOTOĞRAFI?
Fatma Girik: “Sevgili yönetmenim Memduh Ün'e” diye yazmıştım. Bir de Memduh'la aynı yerlerden gelmeyiz biz. Aynı semtte oturmuşuz, aynı ilkokulda okumuşuz...

Memduh Ün: Aynı okulun merdivenlerinde farklı yıllarda çekilmiş fotoğraflarımız var.

7
53 Yıldır Sevgiliyiz

SİZİ ETKİLEYEN ŞEY NEYDİ MEMDUH BEY'DE?
Fatma Girik: Beni ortaokula yazdırmışlardı. Üstümde formamla figüran olarak gittim sete. Memduh da o dönem başka bir sinema sanatçısıyla flört ediyordu. Sonra yine başka bir filmine gittim. O filmde de başka bir sinema sanatçısıyla flört ediyordu. Bir pavyon sahnesi çekiliyordu. “Şuraya güzel bir şey getirin de koyun” dedi.

8
53 Yıldır Sevgiliyiz

Beni alıp, söylenen yere oturtacaklardı ki; “Bunun üstünde beyaz elbise var” dedi Memduh. O dönemdeki flörtü olan sanatçı “Ay bir dakika Memduh” dedi, boynuma bir eşarp bağladı. Beni süsledi püsledi. O halimi gören Memduh, “Eh fena değil, otursun bakalım” dedi.

9
53 Yıldır Sevgiliyiz

SİZ ÇAPKIN BİRİ MİYDİNİZ?
Fatma Girik: Yok çapkın değil de... Memduh hiç bakmıyormuş gibi yapar ama insanın röntgenini çeker!

10
53 Yıldır Sevgiliyiz

ZOR MUDUR BU KADAR DİKKATLİ BİR ADAMLA BİRLİKTE OLMAK?
Fatma Girik: Yok, sadece ona göre adımımı denk atarım!

11
53 Yıldır Sevgiliyiz

MEMDUH BEY, ARTIK HİÇ FİLM ÇEKMEYECEK MİSİNİZ?
Memduh Ün: Yapamam ki! Ne enerjim var ne de beynim yeni şeyler bulmaya açık. Sanki beynim bir kap gibi dolmuş, hiçbir şey almıyor. Artık bir şey okurken bile mizansen düşünemiyorum.
Fatma Girik: Memduh yaratıcılık konusunda bu şekilde ama şimdi bir matematik işlemi sor, tıkır tıkır çözer

12
53 Yıldır Sevgiliyiz

PEKİ SİZİ GÖREMEYECEK MİYİZ EKRANLARDA?
Fatma Girik: İş yok ki!

13
53 Yıldır Sevgiliyiz

TEKLİF Mİ GELMİYOR, YOKSA SİZ Mİ GELEN TEKLİFLERİ BEĞENMİYORSUNUZ?
Fatma Girik: Sinema filmi teklifi geliyor ama benim artık filmlerde oynamak gibi bir derdim yok. 53 senede 180 tane sinema filmi çektim. Şimdi dizi çekmek istiyorum. Hem oyunculuk açısından tatmin ediyor, hem de para kazanıyorsun.

14
53 Yıldır Sevgiliyiz

NASIL BİR DİZİDE OYNAMAK İSTERDİNİZ MESELA?
Fatma Girik: Ben oyunculuk hayatım boyunca hep Hürrem Sultan'ı oynamak istemişimdir. Padişah anaları içinde en etkileyicisi odur.

15
53 Yıldır Sevgiliyiz

HER İNSANIN HAYATA BAKIŞI FARKLIDIR, KARAKTERİ FARKLIDIR. AMA EĞER UZUN ÖMÜRLÜ AŞK İÇİN ORTAK BİR DOĞRU VARSA, O NEDİR SİZCE?
Memduh Ün: Evlendikten bir ay sonra ayrılıyor çiftler. Çünkü birbirlerini tanımadan evleniyorlar. O yüzden hemen evlenmesinler. Ayrıca öyle hemen çocuk da yapmasınlar. Hatta bana kalırsa hiç yapmasınlar.

16
53 Yıldır Sevgiliyiz

SEVMEZ MİSİNİZ ÇOCUKLARI?
Memduh Ün:Severim ama gidişat çok tehlikeli.Okulların önünde uyuşturucu satılıyor artık.Fatma normal görüyor,belki siz de normal görüyorsunuz ama Zeki Müren'den sonra homoseksüellik çoğaldı.Ben hiç sevmiyorum homoseksüelliği.Çok rahatsız oluyorum.Oğlum homoseksüel mi olacak, uyuşturucuya mı alışacak,motosiklete binip kaza mı yapacak?Devir çok tehlikeli yani.Onun için çocuk yapmasınlar.Zaten çocuk nankör bir şey, alıcı.40 yılda bir tane çocuk verici olabilir belki.

17
53 Yıldır Sevgiliyiz

O YÜZDEN Mİ HİÇ ÇOCUK YAPMADINIZ?
Memduh Ün: Benim çocuğum var.

18
53 Yıldır Sevgiliyiz

SİZİN VAR DA FATMA HANIM'IN YOK! ŞAYET İSTESEYDİNİZ İKİNİZİN ÇOCUĞU OLABİLİRDİ...
Memduh Ün: O zamanlar benim çocuklarımın psikolojisi bozulabilir diye istemedim. Onlar belli bir yaşa geldikten sonra da bizde problem çıktı, çocuğumuz olmadı. Benim iki çocuğum var, ikisi de problemli. Oğlum entelektüel ama hiçbir iş yapmaz. Ben bir iş yapıyorum, topluma bir şey veriyorum. Oğlum hiçbir şey vermez. Fransız Filolojisi bitirmiş bir adam, hiç olmazsa öğretmenlik yap! Ama yok ne yazık ki...

19
53 Yıldır Sevgiliyiz

SİZ NEDEN HİÇ EVLENMEDİNİZ?
Memduh Ün: E ben evliyim zaten.

20
53 Yıldır Sevgiliyiz

EVET AMA BUNCA SENEDİR FATMA HANIM'LA BİRLİKTESİNİZ. NEDEN DİĞER EŞİNİZDEN AYRILMADINIZ?
Memduh Ün: “Ayrılırsan intihar ederim” diyor, edebilir de. O yüzden boşanamadım.
Fatma Girik: Biz hiç bunun konusuna bile girmedik. Menfaat yok bizim aramızda. Birbirimizi sevdik, birlikte olduk. Ben hayatımda başka birini düşünemem. Yeni birini düşünmek, yeni birine alışmak...

21
53 Yıldır Sevgiliyiz

Çok zor şeyler bunlar. Gözüne bakınca ne düşündüğünü anlarım, ne demek istediğini anlarım. Bunun dışındakiler bizim yapacağımız işler değil.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27 Kasım 2020 Cuma 20:52:21