Foto Muhabirleri Ödül Töreni (2)

Foto Muhabirleri Ödül Töreni (2)

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Foto Muhabirleri Derneği'nin Ödül Töreninde Bülent Ecevit'in Resmini Görünce Duygulu Anlar Yaşadı.

Foto Muhabirleri Ödül Töreni (2)

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Foto Muhabirleri Derneği'nin ödül töreninde Bülent Ecevit'in resmini görünce duygulu anlar yaşadı.

Foto Muhabirleri Derneği'nin Sheraton Oteli'nde düzenlenen ödül törenine; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, DTP Muş millletvekili Sırrı Sakık, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, DSP Onursal Başkanı Rahşan Ecevit, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ATO Başkanı Sinan Aygün ve çok sayıda davetli katıldı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, salona gelişinde resimleri tek tek inceledi. Merhum Bülent Ecevit'in resmini görünce duygulu anlar yaşayan Büyükanıt, Rahşan Ecevit'le de uzun süre sohbet etti.

Öte yandan protokolde ayrılan yere oturmayan DTP Muş milletvekili Sırrı Sakık, töreni ayakta izlemeyi tercih etti. Sakık, konuşmasında terörün herkesin acısı olduğunu, herkesin bu toplumun birer parçası olduğunu dile getirdi.

Yarışmada dereceye giren foto muhabirlerine ödüllerini, törene katılan bakanlar ve Büyükanıt verdi. Törende 12 yaşında Ceysu Kıygı, Büyükanıt ile resim çektirdi. Kıygı, Büyükanıt ile ailece görüştüklerini ifade ederek babasının Başbakanlık'ta çalıştığını söyledi.

Tören sonunda bir espri yapan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, "Allah sizden razı olsun, bir sigara bile içemedik" dedi.

(TS-GS-Y)

Kaynak: İHA