Fortis Türkiye Kupası'nda Final Maçı 7 Mayısta

Fortis Türkiye Kupası'nda Final Maçı 7 Mayısta

Fortis Türkiye Kupası'nda Final Karşılaşması, 7 Mayıs Çarşamba Günü İzmir'de Oynanacak.

Fortis Türkiye Kupası'nda Final Maçı 7 Mayısta

Fortis Türkiye Kupası'nda final karşılaşması, 7 Mayıs Çarşamba günü İzmir'de oynanacak.

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün İstanbul'da yaptığı toplantıda, Fortis Türkiye Kupası finalinin 7 Mayıs'ta İzmir'de yapılmasını kararlaştırırken, bilet ücretlerini de kale arkası için 5, kapalı tribün için 10 ve numaralı tribün için 15 YTL olarak belirledi.

Bank Asya 1. Lig'de yabancı uyruklu futbolcu transferi konusu da karara bağlandı. Buna göre, bu sezon Turkcell Süper Lig'den düşecek takımlar, kadrolarında bulunan sözleşmeli yabancı uyruklu futbolcuları, sözleşme süreleri sonuna dek istihdam edebilecek.

2008-2009 sezonu sonunda Turkcell Süper Lig'e yükselecek takımların, 2009-2010 sezonunda sözleşmesi süren yabancı uyruklu futbolcuları, kulübün Turkcell Süper Lig yabancı uyruklu futbolcu kontenjanında sayılacak.

Alınan bir başka karara göre, Bank Asya 1. Lig'de play-off müsabakaları İstanbul'da yapılacak. Play-off eleme müsabakaları 16 Mayıs, final maçı ise 18 Mayıs'ta oynanacak.

Yönetim kurulu, kulübe yapılan baskında teknik direktörü ve kaleci antrenörü ölen Bafra Belediyespor Kulübü'nün başvurusu üzerine, bu takımın TFF 3. Lig 2. Grup'ta yapması gereken maçları askıya aldı. Bu çerçevede, yönetim kurulu Bafra Belediyespor'un ligde kalmasını kararlaştırdı.

Federasyon yönetim kurulu, baskında yaşamlarını yitiren Bafra Belediyespor Teknik Direktörü Sedat Gezer ve kaleci antrenörü İsmail Kurt'un ailelerine katkıda bulunmak amacıyla, Gezer ve Kurt'un üniversite öğrencisi çocuklarına, eğitim yaşamları boyunca, başarılı olmaları koşuluyla aylık 1000'er YTL yardımda bulunmaya karar verdi.

Kaynak: AA