Formula 1 Futbol Şöleni

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (Tosfed) ile Nazionale Piloti İşbirliğiyle Düzenlenen 'Formula Futbol Şöleni' Kapsamında Düzenlenen Gösteri Maçında F1 Takımı, All Stars Takımını 8-3 Yendi.

Formula 1 Futbol Şöleni

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ile Nazionale Piloti işbirliğiyle düzenlenen 'Formula Futbol Şöleni' kapsamında düzenlenen gösteri maçında F1 takımı, All Stars takımını 8-3 yendi.

Ali Sami Yen Stadı'nda oynanan maçta F1 takımında İspanyol pilot Fernando Alonso, İtalyan pilotlar Giancarlo Fisichella ve Jarno Trulli ve Alman pilot Sebastian Vettel de forma giydi. All Stars takımında ise Cüneyt Tanman, Tanju Çolak, Mehmet Özdilek gibi eski futbolcular ile Yılmaz Erdoğan ve Mahsun Kırmızıgül gibi sanatçılar oynadı. Karşılaşmayı F1 takımı 8-3 kazanırken, F1 takımının gollerini Alonso, Luizzi (3), Fisichella (3) ve Vettel kaydetti. All Stars takımının golleri Tanju Çolak'ın oğlu Anıl, Mahsun Kırmızıgül ve Mehmet Özdilek attı.

Bu arada gösteri maçından elde edilen gelirin, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO), Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ve Umut Çocukları Derneği'ne bağışlanacağı öğrenildi.

(EE-KÇ-NÇ-S)

Kaynak: İHA