Ford Bursa'daki Bayi Sayısını 4'e Çıkarttı

Ford Bursa'daki Bayi Sayısını 4'e Çıkarttı

Bursa'da Binek ve Ticari Araç Satış Rakamlarında İlk 3 Marka Arasına Giren Ford Grubu, Şehirdeki Bayi Sayısını da Artan Müşteri Miktarı ile Birlikte 2'den 4'e Çıkarttı.

Ford Bursa'daki Bayi Sayısını 4'e Çıkarttı

Bursa'da binek ve ticari araç satış rakamlarında ilk 3 marka arasına giren Ford Grubu, şehirdeki bayi sayısını da artan müşteri miktarı ile birlikte 2'den 4'e çıkarttı.

İlk olarak geçen ay otomotiv sektöründe değişik markalardan bayilik alan Arkas Holding'e Bursa'da Ford acentalık verdi. Yalova Yolu Bursa girişinde satış-servis mekanı ile Ford kullanıcılarına alternatif oluştu. 'Rekabet Güzeldir' sloganı ile Bursa'daki Ford kullanıcılarını hedefleyen Arkas Grubu, ticari araçlarda özel filo fiyatları ile de dikkat çekiyor.

Bursa'daki Ford satışlarının yüksek rakamlarda olması sebebiyle Koç Holding bünyesinde faaliyet gösteren araç pazarlama firması Otokoç da Bursa'da Ford mağazası açıyor. Yalova Yolu'nda Çevre Yolu çıkışında Fiat Satış yerinin yanındaki alanda inşa edilen Otokoç Ford Bayiliği, Genel Müdür Cenk Çimen'in de katılacağı 12 Mayıs Pazartesi günü yapılacak törenle hizmete giriyor.

Şentürkler ve Sönmez-Koç Ford bayilerinden sonra 2 yeni servisin şehirde hizmete girmesi, araçlarını bakım için günler sonrasına randevu alan Ford kullanıcılarını rahatlatacak. Bursa'da yaklaşık 40 bin adet Ford aracı olduğu tahmin ediliyor.

(İRF-MŞ) 08.05.2008 11:45 TSİ