Foça Yaşlılarını Unutmadı

Foça Yaşlılarını Unutmadı

Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla, Foça'da, Reha Midilli Necla Ana Huzurevi Müdürlüğü ve Foça Belediyesi işbirliğiyle, etkinlik gerçekleştirildi.

Foça Yaşlılarını Unutmadı

18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla, Foça'da; Reha Midilli Necla Ana Huzurevi Müdürlüğü ve Foça Belediyesi işbirliğiyle, kutlama etkinlikleri gerçekleştirildi. Etkinlikler kapsamında; lokma döktürüldü, yaşlılar ziyaret edildi ve Türk Sanat Müziği konseri verildi.

Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen kutlama programına; Necla Ana Huzurevi sakinleri, onların aileleri ve vatandaşlar katıldı. Şef Ergin Kayran yönetimindeki Foça Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, repertuarından özel olarak seçilen şarkılarla gerçekleştirdiği iki saatlik programında, duygusal ve eğlenceli anlar yaşattı. Konser bitiminde koro adına şef Ergin Kayran'ı kutlayan ve yaşlı konukların ellerini öperek çiçek veren Foça Belediye Başkan Vekili Cenk Bakırlı, günün anlamı ve önemi ile ilgili konuştu. Bakırlı; "Yaşlılarımız, bizim baş tacımızdır. Toplumumuzda, ender bazı örnekler dışında, yaşlılarımıza sevgi ve saygı göstermeyen, onları dışlayan kimse yoktur. Gelenek ve göreneklerimiz, yarın o günlerin, o sıranın bize de geleceği öngörüsünü bize çocukluğumuzdan itibaren aşılamış ve davranışlarımızı buna göre belirlememizi sağlamıştır. Ailesine, köyüne, kentine, yurduna emekleri ve üretimleriyle katkıda bulunan yaşlılarımız, her bakımdan saygıyı hak etmektedirler. Onlara saygıda kusur etmemek için, bayramlarda ve belirli günlerde ellerini öpmekle, hatırlarını sormakla yetinemeyiz. Onların, ömürlerinin kalan bölümünü rahat ve huzur içinde, sağlık sorunları giderilerek, varlık ve dirlik sıkıntısı çekmeden yaşamaları önemlidir. Yaşlılarımızın her bakımdan yanlarında olmak boynumuzun borcudur. Hem devlet örgütlenmesinde, hem de yerel yönetimlerde, yaşlıların refah ve huzur içinde olmalarını sağlayacak girişimlerde bulunmalı, ardı ardına yeni tesisler kurmalı, organizasyonlara gitmeliyiz. Yaşlılara yapılacak her hizmet, bir borcun ödenmesidir" dedi. - İZMİR

Kaynak: İHA