Foça'da "Beş Kapılı" Sanat Galerisi

Foça'da "Beş Kapılı" Sanat Galerisi

Beşkapılar Kalesi Sanat Galerisinde, Foça Belediyesi’nin düzenlediği resim kurslarında eğitim gören amatör sanatçıların ve ilçede yaşayan profesyonel sanatçıların eserleri sergileniyor.

Foça'da

Beşkapılar Kalesi Sanat Galerisinde, Foça Belediyesi'nin düzenlediği resim kurslarında eğitim gören amatör sanatçıların ve ilçede yaşayan profesyonel sanatçıların eserleri sergileniyor.

Beşkapılar Kalesi Sanat Galerisi'nin 2017 sezonu açılışı yapıldı. Tarihi galerinin açılışına; Foça Kaymakamı Ali Çetin, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Belediye Meclis Üyeleri ile sanatçılar ve sanatseverler katıldı. Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ yaptığı açılış konuşmasında, "13 yıl önce başladığımız resim sanatı kursu çalışmalarımızda hiçbir zaman heyecanımızı yitirmedik. Resim eğitmenimiz Ayşe İncioğlu ve kursiyerlerimize çok teşekkür ediyorum. İyonya'dan, Foça Athena Tapınağından, Athena'dan gelen sanat ve ilham düşüncesini geçmişten bugüne taşımayı istedik. Foça'nın gelecek nesillere kültür sanat şehri olarak aktarılması gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

Beşkapılar Sanat Galerisi'nin yapılmasında ve yaşatılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Foça Kaymakamı Ali Çetin de "Foça'nın kendine özgü tarihi dokusunu muhafaza eden bir yapısı var. Foçalılar bu yönden ayrıcalıklı ve bu dokuyu koruma konusunda çok duyarlılar. Sanat, Foça'ya yakışıyor" diye konuştu.

Foça Belediyesi tarafından 8 yıl önce ilçede yaşayan amatör ve profesyonel sanatçıların eserlerinin sergilemesi için otantik yapısını korunarak sanat galerisi haline getirilen tarihi galeri, 31 Ağustos 2017 Perşembe gününe kadar sanatçı ve sanatseverlerin hizmetinde olacak. Sergilenen eserlerin belirli dönemlerde değişeceği Beşkapılar Sanat Galerisi, 19.00-24.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. - İZMİR