Florida Türk-amerikan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Mersin'de

Florida Türk-amerikan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Mersin'de

Florida Türk-amerikan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Vural Cengiz, ABD'de Sözde Ermeni Soykırımı Yasa Tasarısının Senatoda ve Mecliste Durdurulması İçin Çalışma İçerisinde Olduklarını Söyledi.

Florida Türk-amerikan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Mersin'de

Florida Türk-Amerikan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Vural Cengiz, ABD'de sözde Ermeni soykırımı yasa tasarısının senatoda ve mecliste durdurulması için çalışma içerisinde olduklarını söyledi.

Cengiz, bir dizi toplantıya katılmak üzere geldiği Mersin'de, Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Cengiz, Mersinli ticaret kuruluşlarının ve şirketlerinin ABD pazarına girmesinde kendilerinin yardımcı olabileceğini söyledi. Mersin'in dış pazarlarda tanınması açısından da bu girişimlerin önemli olacağına dikkat çeken Cengiz, ayrıca Florida'da yaşayan Mersinliler'in, ABD'nin Florida eyaletine bağlı nüfusu 650 bin olan West Palm Beach kenti ile Mersin'in kardeş kent olması için çalışma içerisinde olduklarını kaydetti. Bu tür ilişkilerin kalıcılık özelliği taşımasından dolayı önemli olduğuna işaret eden Cengiz, ABD'de sözde Ermeni soykırımı yasa tasarısının senatoda ve mecliste durdurulması çalışması içerisinde olduklarının altını çizdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan da, şu an Mersin'in Almanya ve Japonya'dan iki kent ile kardeş şehir ilişkisi içerisinde olduğunu ve ABD'den de bir kent ile kardeş şehir ilişkisi kurmaya sıcak baktıklarını söyledi. Gelişmiş bir ülke olan ABD'den bir kent ile kardeş şehir ilişkisi kurmanın gerek ekonomik gerek turistik ve gerekse de kültürel açıdan birçok avantajı beraberinde getireceğini kaydeden Özcan, daha sonra konuklara Mersin'de gerçekleştirdikleri ve hayata geçirmek istedikleri projelerle ilgili bilgi verdi.

(ÖT-MT-NÇ-NÇ-Y)