Florida'da Bir Kilise Kapısına "Silahlıyız" Tabelası Astı

Florida'da Bir Kilise Kapısına "Silahlıyız" Tabelası Astı

ABD'nin Florida eyaletinde bir kilise kapılarına, olası saldırganlara uyarı olarak "Silahlıyız" tabelası astı. Fotoğraf, bir Papaz'ın Instagram'da paylaşmasından sonra ülkenin gündemine oturdu.

Gerçekleştirdiği dini törenleri sosyal medya üzerinden yayınlayan The River at Tampa Bay Kilisesi, 26 kişinin öldürüldüğü Teksas'da yaşanan kilise katliamı sonrasında, kilisenin kapılarında yer alan tabelayı sosyal medyada paylaştı.

"ÖLÜMCÜL GÜÇLE KARŞILIK VERİLECEKTİR"

"The River at Tampa Bay Kilisesine hoşgeldiniz, burası özel bir mülktür. Lütfen buranın bir silahsız bölge olduğunu aklınızdan çıkarmayınız, silahlıyız ve gerçekleştirilecek herhangi bir saldırıya ölümcül güçle karşılık verilecektir. Burası bir kilise ve biz cemaatimizi korumak zorundayız" yazan mesajın altında ise "Papazlar" imzası bulunuyor.

TABELA YENİ DEĞİL

Papaz Yardımcısı Allen Hawes, tabelanın bir yıldan uzun bir süredir kapılarda olduğunu ancak Kıdemli Papaz Rodney Howard-Browne'nin Instagram paylaşımından sonra konunun dikkat çektiğini söyledi.

"Eğer bu kiliseye bir saldırı düzenleme niyetinde olan biri varsa, tabelalar bir caydırıcı görevi görüyor" diyen Hawes, "Tabelalar bütün kapılara asıldı ve olası saldırganlara cemaatimizi koruyacağımızı ilan ediyor" diye de ekledi.

VAHŞET HER YERDE

Tabelanın bazı sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekmesi hakkında ise yakın zamanda Teksas'daki bir kilisede gerçekleştirilen katliam ve Tampa Bay bölgesinde halen aranan bir seri katil olmasının, vahşetin her yerde insanın karşısına çıkabileceğini gösterdiğini söyleyerek, "Cemaatimde yer alan insanların ölmesindense birilerinin sinirlenmesini tercih ederim" dedi.

Kaynak: DHA