Sinop Durağan Karıştı, Kaymakamlık Sokağa Çıkma Yasağı İlan Etti
Haberler » Güncel » Sinop Durağan Karıştı, Kaymakamlık Sokağa Çıkma Yasağı İlan Etti - Haber

Sinop Durağan Karıştı, Kaymakamlık Sokağa Çıkma Yasağı İlan Etti

Sinop'un Durağan ilçesinde iki grup arasında çıkan kavga nedeniyle bir çok iş yeri ve araçların camı kırıldı, 8 kişi yaralandı. Kaymakamlık sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Sinop Durağan Karıştı, Kaymakamlık Sokağa Çıkma Yasağı İlan Etti

'un İlçesi Gökırmak Mahallesi'nde iki grup arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine gruplar birbirlerine tekme tokat vurmaya başladı. Ardından da olayların büyümesi üzerine taş ve sopalarla birbirlerini yaraladı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

8 KİŞİ YARALANDI

Mahalle halkı da sakinleştirmek için araya girdi. 8 kişi yaralanırken bir çok işyerinin camları kırıldı. Araçlar hasar gördü. Gökırmak Mahallesi'nde olayların çıktığı bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ

Yaralılar Durağan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Olayların büyümesi üzerine ilçede kaymakamlık tarafından sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

SİNOP VALİSİ: TAKVİYE GÜVENLİK GÜÇLERİ GÖNDERDİK

Sinop Valisi Vekili Ekrem Yaman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iki grup genç arasında çıkan kavga sonucu ilk belirlemelere göre 8 kişinin yaralandığını söyledi.

İl Jandarma Komutanı ve Emniyet Müdürünün olay yerinde olduğunu aktaran Yaman, "İl merkezinden ilçeye takviye güvenlik gücü gönderdik. Kaymakam Bey tarafından ilçede sokağa çıkma yasağı uygulandı. Olay tarafımızca kontrol altına alınmış durumda." dedi.
Yaman, hastanede tedavi altına alınanlardan 2'sinin tüfekle, diğerlerinin ise darp sonucu yaralandığını kaydetti.

AK PARTİLİ MAVİŞ : KAVGANIN NEDENİ ETNİK VEYA SİYASİ DEĞİL

Yaşanan gerginlik ile ilgili olarak AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş açıklama yaptı. Olayın bir siyasi, ideolojik veya etnik sebepten çıkmadığını belirten Maviş, "Gençlerin kişisel kavgalarından dolayı çıkan bir kavga. Burada iki farklı olay var. Birincisi, iki genç dün akşam, kavga ediyorlar. Polis tarafından gözaltına alınmışlar. Bugün öğle saatlerinde serbest bırakılmışlar. Gençler kendi yakın arkadaş çevrelerini de alarak tekrar bir kavgaya tutuşmuş. Birinci olay bu. İkinci kavga ise, kurban bayramı nedeniyle bir gencimiz bıçak biletmiş. Fakat parasını vermek istememiş. Bu nedenle esnaf ile arasında kavga çıkmış. Tabi ilçe küçük olunca, bir de bayram arefesi sokaklar kalabalık. Herkes toplanmış ve olaylar büyümüş. İlçe küçük olunca polis sayısı da az. Bu nedenle Kaymakamlık da olayları yatıştırmak ve daha büyük provakasyonlara imkan vermemek için sokağa çıkma yasağı ilan etmiş. Çevre ilçelerden de takviye geldi. Olayın dediğim gibi herhangi bir ideolojik ve etnik dayanağı yok" dedi.
Kaynak: DHA

Manşet

Haberler