Erzincan'ın Tercan İlçesindeki Müftülük Toplantısında Silahlar Çekildi: 5 Ölü, 2 Yaralı

Erzincan'ın Tercan İlçesindeki Müftülük Toplantısında Silahlar Çekildi: 5 Ölü, 2 Yaralı

Erzincan'ın Tercan Kaymakamlığında müftülükçe düzenlenen toplantıda, bir müftülük personelinin silahla ateş açması sonucu, Tercan Müftü Vekili Ersin Kan ve zanlının da aralarında bulunduğu 5 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

Erzincan'ın Tercan İlçesi'nde, Müftülüğün aylık olağan toplantısında çıkan tartışmada, personel silahıyla dehşet saçtı. Olayda Tercan Müftü Vekili Ersin Kan'ın da aralarında bulunduğu 5 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.

MÜFTÜLÜK PERSONELİ İLE BAZI KİŞİLER ARASINDA TARTIŞMA ÇIKTI

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, kaymakamlık binası giriş katındaki müftülük salonunda düzenlenen toplantı sırasında, müftülük personeli Fatih Aslan ile bazı kişiler arasında tartışma çıktı.

Tartışma sırasında Fatih Aslan, tabanca ile çevreye rastgele ateş açtı.

ZANLI, SALDIRIDA KULLANDIĞI SİLAHLA İNTİHARA KALKIŞTI

Zanlının silahından çıkan kurşunların isabet ettiği Rasim Kılıç ve Ersin Kan öldü; müezzin Muhammet Fatih Küçükyıldız (30), Murat Kılıç (45), imam Harun Yakup Günday ve Sait Günday yaralandı. Zanlı, aynı silahla intihar girişiminde bulundu.

İMAM, MÜEZZİN VE ZANLI HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Yaralanan zanlı ile 4 kişi ambulanslarla Tercan Devlet Hastanesine kaldırıldı. Buradaki ilk müdahale sonrası Erzincan Mengücek Gazi ve Araştırma Hastanesine sevk edilen yaralılardan imam Harun Yakup Günday, müezzin Muhammet Fatih Küçükyıldız ve zanlı Fatih Aslan da hayatını kaybetti.

Hayati tehlikesi bulunan diğer 2 yaralının tedavisinin ise sürdüğü belirtildi.

Erzincan Vali Vekili Dede Musa Baştürk, AA muhabirine, olayın, Tercan ilçesi kaymakamlık binasındaki toplantı salonunda, müftülüğün her ay yaptığı toplantı sırasında yaşandığını söyledi.

İşte olay yerinden ilk görüntüler;