HÜDA PAR Genel Başkanı, Diyarbakır'dan Bağımsız Aday Olmak İçin Partisinden İstifa Etti

HÜDA PAR Genel Başkanı, Diyarbakır'dan Bağımsız Aday Olmak İçin Partisinden İstifa Etti

Hür Dava Partisi Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Diyarbakır'dan bağımsız aday olmak için görevinden istifa etti.

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Diyarbakır'dan partisinin bağımsız adayı olmak için Parti Genel Başkanlığından istifa etti.

HÜDA PAR ADAY LİSTESİNİ YSK'YA SUNDU

HÜDA PAR'ın milletvekili aday listelerini YSK'ye sunan Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mehmet Yavuz, tüm seçim çevrelerinde listelerini hazırlayarak YSK'ye sunduklarını bildirdi.

DİYARBAKIR'DAN BAĞIMSIZ ADAY OLDU

Yavuz, kurulduklarından bu yana iki seçime girdiklerini, ilk defa 81 ilde ve 87 seçim çevresinde tam listeyle seçimlere gireceklerini belirtti. Genel Başkan Zekeriya Yapıcıoğlu ise Diyarbakır'dan bağımsız milletvekili adayı olmak için partisinden istifa etti.

İSTİFA ETTİĞİNİ TWİTTER'DAN DUYURDU

Yapıcıoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "30 Haziran 2013 tarihinden beri şerefle üstlendiğim HÜDA PAR Genel Başkanlığı görevimden bugün istifa ettim" dedi.

24 Haziran'da yapılacak olan 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde kullanılacak oy pusulasında HÜDA PAR, 'Cumhur İttifakı'nın ardından ikinci sırada yer alacak.

ZEKERİYA YAPICOĞLU KİMDİR?

Zekeriya Yapıcıoğlu, 1966 yılında Batman'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1990-2012 yılları arasında da serbest avukat olarak çalıştı.

Daha sonra siyasete atılarak Hür Dava Partisi'nin (HÜDA PAR) kuruluşuna katıldı. 30 Haziran 2013 tarihinde Ankara'da yapılan 1. Olağan Büyük Kongre'de de partinin genel başkanlığa seçildi. Halen bu görevini yürütmektedir.

Kaynak: DHA