Münevver Karabulut Cinayetinde Kayıp 700 Bin Euro İçin 8 Sanığa 6'şar Bin TL Para Cezası

Münevver Karabulut Cinayetinde Kayıp 700 Bin Euro İçin 8 Sanığa 6'şar Bin TL Para Cezası

Münevver Karabulut cinayetinde kaybolan '700 bin euro' nedeniyle haklarında dava açılan 6'sı polis 8 sanık, 6'şar bin lira para cezasına çarptırıldı.

Münevver Karabulut cinayetinde kayıp "700 bin Euro davası"nda haklarında dava açılan 6 polis 8 sanık, 6'şar bin lira adli para cezasına çarptırıldı, 1 sanık ise beraat etti.

700 BİN EURO'YU KAYIT ALTINA ALMADILAR

Münevver Karabulut'un öldürülmesiyle ilgili olarak katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun evinde cinayet günü bulunan 700 bin Euro'yu tutanaklara geçirmedikleri ve güvenlik kamerası görüntülerini yeterince incelemedikleri iddiasıyla haklarında dava açılan 6 polis memuru ile görüntüleri sildikleri öne sürülen 3 site görevlisinin yargılandığı dava karara bağlandı. 3 hakimin değiştiği ve 8,5 yıl süren davada mahkeme, 6'sı polis 8 sanığı 6'şar bin TL adli para cezasına çarptırdı. Bir sanık ise beraat etti.


POLİS SANIKLAR 6'ŞAR BİN ADLİ PARA CEZASINA ÇARPTIRILDI

Küçükçekmece 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen 25. duruşmada taraf avukatları hazır bulundu.

Davayı karara bağlayan mahkeme, polis memuru sanıklar G.K., İ.K. T.K., M.D., A.B.D. ve S.A.'yı "Görevi kötüye kullanmak" suçundan 6'şar bin TL adli para cezasına çarptırdı. Mahkeme sanıklar U.Y. ve Y.P.'nin "Suç Delilerini yok etme gizleme veya değiştirme" suçundan da 6'şar bin TL adli para cezası verdi. Mahkeme 8 sanığa verilen para cezasını ertelemedi.


BİR SANIK BERAAT ETTİ

Öte yandan sanık R.İ. ise "Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirmeö suçundan da beraatine karar verdi.

Kaynak: DHA