Fitch, Genel Sigorta'nın Kredi Notunu Pozitif İzlemeye Aldı

Fitch, Genel Sigorta'nın Kredi Notunu Pozitif İzlemeye Aldı

06.04.2007 13:02 | Son Güncelleme: 06.04.2007 13:02
Fitch, Genel Sigorta'nın Kredi Notunu Pozitif İzlemeye Aldı

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch, Türkiye Genel Sigorta A.ş.'nin A+olan Ulusal Sigortacı Finansal Güç Notunu Pozitif İzlemeye Aldığını Bildirdi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye Genel Sigorta A.Ş.'nin A+olan Ulusal Sigortacı Finansal Güç notunu pozitif izlemeye aldığını bildirdi.

Fitch'in bu kararı, Mapfre Group'un Genel Sigorta'nın yüzde 80 hissesini satın almaya karar verdiğini açıklamasının ardından geldi. Şirketin geri kalan yüzde 20 hissesi ile Çukurova Grubu'nda kalacak. Satış işleminin 2007 yılının ilk yarısında tamamlanması ve pozitif izleme sürecinin sonuca ulaşması bekleniyor.

Genel Sigorta, hayat dışı sektörde yüzde 3.2 pazar payı ile Türkiye'nin en büyük 10'ncu sigorta şirketi olarak biliniyor.

İspanyol sigorta firması Mapfre, Çukurova Grubu'na ait Genel Sigorta'nın yüzde 80 hissesini 285 milyon Euro'ya satın almak için niyet anlaşması imzalandığını duyurmuştu.

(CHT-HO-E)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title