Fırtınada Elektriği Kesilen Vatandaşlar Tedaş'ı Bastı

Fırtınada Elektriği Kesilen Vatandaşlar Tedaş'ı Bastı

Hatay'ın İskenderun İlçesinde Etkili Olan Şiddetli Fırtına Nedeniyle Elektrik Verilemeyen Bölgelerde Oturan Vatandaşlar, Tedaş İskenderun İşletmesi Binasını Bastı.

Fırtınada Elektriği Kesilen Vatandaşlar Tedaş'ı Bastı

Hatay'ın İskenderun ilçesinde etkili olan şiddetli fırtına nedeniyle elektrik verilemeyen bölgelerde oturan vatandaşlar, TEDAŞ İskenderun İşletmesi binasını bastı.

İlçede 2 gündür devam eden şiddetli fırtına, akşam saatlerinde yağmurla birlikte etkisini kaybetti. Fafat fırtınada zarar gören trafo ve elektrik tellerinin tamiri bir türlü bitirilemedi. Şehrin elektrik verilemeyen Kocatepe, Buluttepe, Esentepe ve Numune mahallelerinde oturan yaklaşık yüz vatandaş, TEDAŞ İskenderun İşletme binasını bastı. TEDAŞ Müdürü'yle görüşmek isteyen öfkeli vatandaşlar, karşılarında polisi buldu. Öfkeli kalabalık bir yandan TEDAŞ yüzünden elektronik ev eşyalarının zarar gördüğünü

söylerken, diğer yandan 24 saati aşkın süredir elektriksiz kaldıklarını dile getirdiler. Zengin ve fakir mahalle ayrımı yapıldığını iddia eden vatandaşlar, müdürle görüşmeden gitmeyeceklerini söylediler. Bunun üzerine İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Nöbetçi Amiri olay yerine gelerek, TEDAŞ Müdürü Yusuf Coşkun ile görüşme yaptı. Nöbetçi Emniyet Amiri, İskenderun'da şiddetli fırtınanın afet etkisi yaptığını, trafo ve elektrik tellerinin büyük zarar gördüğünü söyledi ve kalabalığın dağılmasını istedi.

Kalabalık, yapılan açıklamanın ardından dağılmak zorunda kaldı.

(AS-ERN-OK-Y)