Fırtına Gibi Rafting Şampiyonası

Ardeşen İlçesi Uluslararsı Rafting Şampiyonasına Ev Sahipliği Yaptı. Geleneksel Olarak Yapılan Şampiyonaya 21 Kulüp ve 84 Sporcu Katıldı.

Fırtına Gibi Rafting Şampiyonası
19.07.2009 20:47 | Son Güncelleme: 19.07.2009 20:47

Ardeşen ilçesi uluslararsı rafting şampiyonasına ev sahipliği yaptı. Geleneksel olarak yapılan Uluslararası Fırtına Rafting Şampiyonası'nın üçüncüsüne bu yıl 18'i erkek, 3'ü bayan olmak üzere, 21 kulüp ve toplam 84 sporcu katıldı.

Fırtına rafting şampiyonasına bu yıl ilk kez bayan sporcular katıldı. Şampiyona programında Fırtına vadisinde ilk iki gün rafting şenliği yapıldı. Üçüncü günde uluslararası musabakalar başladı. Sporcular yaklaşık 7 km'lik bir mesafede Fırtına Deresi'nin coşkun sularında heyecan ve ümitle kürek çektiler. Şampiyonaya katılan Ardeşen Gelişim Spor Kulübü'ne ait rafting botu alabora olurken, kayda değer bir sorun yaşanmadı. Şampiyonanın ardından tüm sporcular musabaka alanındaki havuza davet edildi ve tulum eşliğinde suda horon oynadılar.

Şampiyonada; Rize Belediyesi Rafting Kulübü birinci, Ardeşen Dağraft Kulübü ikinci ve Bleack Sea Rafting Kulübü ise üçüncülüğü alarak dereceye girdi. Şampiyonada tüm kulüplere kupa verilirken sporculara da madalyalar takıldı. Ayrıca, gelişmekte olan spor branşları federasyonu başkanlığı ve DOKADAK tarafından, katılım madalyası takıldı.

Üç yıldır şampiyonanın ana sponsorluğunu üstlenen BEKO Temsilcisi Yusuf Kaya, uluslararası bir etkinlikte sponsor firma olmaktan ve spor organizasyonlarına katkı sağlamaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Kaya, şunları söyledi: "Bu şampiyona ile hem yöredeki gençleri spora teşvik etmiş, hem de doğal güzelliklerden faydalanmaya yönlendirmiş olduk. Şampiyonadaki şölen havası ile de yöre halkına moral ve motive sağladık. Bundan sonraki uluslararası spor etkinliklerinde yine katkı sağlamaya devam edeceğiz." dedi.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

title