First Lady'ler Bir Araya Geldi

First Lady'ler Bir Araya Geldi

NATO Zirvesi'nde Hayrünnisa Gül ve Michelle Obama bir araya geldi.

First Lady'ler Bir Araya Geldi

Nato Zirvesi'ne katılmak üzere Şikago'da bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e eşlik eden Hayrünnisa Gül, ABD Başkanı Barack Obama'nın eşi Michelle Obama'nın ev sahipliğinde Gary Comer Gençlik Merkezi'nde düzenlenen programa katıldı.

Gary Comer Gençlik Merkezi'ne gelişinde Michelle Obama tarafından karşılanan Hayrünnisa Gül, fotoğraf çekiminin ardından diğer First Lady'lerle birlikte merkezi dolaştı. Program çerçevesinde öncelikle bölgede yaşayan çocuklar için başta eğitim, sanat ve spor olmak üzere çeşitli alanlarda okul sonrası programlar yürüten ve çocukların başarı seviyesini arttırmayı hedefleyen gençlik merkezinin faaliyetleri ve imkanları hakkında bilgi alan first lady'ler daha sonra çalışma salonlarını gezdi.

BAHÇEDE KEYİFLİ ANLAR YAŞADILAR

Bahçe Salonu'nda çalışan öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya gelen ve çalışmaları hakkında bilgi alan lider eşleri, çocukların kendi bahçelerinde ürettikleri ürünleri tattılar. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Hayrünnisa Gül, organik tarıma verdiği önemden bahsederken çocukları ve öğretmenlerini tebrik etti.

Bahçe gezisinin ardından Michelle Obama ve diğer misafirlerle birlikte Mutfak Salonu'na geçen Hayrünnisa Gül, burada bahçede ürettikleri ürünleri kullanarak yaptıkları yemekleri sergileyen öğrencilerle bir araya geldi.

ÇOCUKLARDAN MİNİ KONSER

Program kapsamında gençlik merkezinin sanat, spor ve dans salonlarını da gezen lider eşleri stüdyo formatındaki Kayıt Salonu'nda, çocukların başta hip hop olmak üzere çeşitli parçalardan hazırladıkları mini konseri dinledi. Müzik dinletisi sırasında keyifli anlar yaşayan first lady'ler, zaman zaman çocuklara eşlik etti. Lider eşleri çocukların kendileri için hazırladıkları dans gösterisini de beğeniyle izledi.

ÇOCUKLAR YETİŞTİRDİKLERİ SEBZE VE MEYVELERİ İKRAM ETTİ

Programın sonunda Hayrünnisa Gül, diğer first lady'lerle birlikte Michelle Obama'nın ev sahipliğinde düzenlenen ve çocukların yetiştirdikleri sebze ve meyvelerden hazırlanan öğle yemeğine katıldı.

Hayrünnisa Gül, akşam saatlerinde ise lider eşleriyle birlikte Şikago Sanat Enstitüsü'nü gezdikten sonra Michelle Obama tarafından lider eşleri onuruna verilecek akşam yemeğine katılacak.