Fırıncı ve Marketçinin Ucuz Ekmek Kavgasında Silahlar Konuştu: 1 Ölü, 8 Yaralı

Fırıncı ve Marketçinin Ucuz Ekmek Kavgasında Silahlar Konuştu: 1 Ölü, 8 Yaralı

Gaziantep'te, Fırın Sahibi ile Ucuza Ekmek Sattığı İddia Edilen Market Sahibi Arasında Çıkan Silahlı Kavgada 1 Kişi Ölürken, Çoğu Olay Sırasında Servisten İnen 8 Vatandaşta Yaralandı.

Fırıncı ve Marketçinin Ucuz Ekmek Kavgasında Silahlar Konuştu: 1 Ölü, 8 Yaralı

Gaziantep'te, fırın sahibi ile ucuza ekmek sattığı iddia edilen market sahibi arasında çıkan silahlı kavgada 1 kişi ölürken, çoğu olay sırasında servisten inen 8 vatandaşta yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Cengiztopel Mahallesi Şanlıdere Caddesi üzerinde market işletmeciliği yapan Resul Ö.'nün 70 Ykr'a satması gereken ekmeği 40 Ykr'a sattığını iddia eden fırıncı Mehmet S. ve yakını Cuma S., Özbay Market'e sabah saatlerinde konuşmaya gittiler. Market sahibi ile fırın sahibi arasında sabahki tartışma kısa sürdü ve fırın sahipleri olay yerinden ayrıldı. Ancak saat 19.00 sıralarında, Mehmet S. ile Cuma S. Yeniden Özbay Market'e giderek market sahibi Resul Ö. ile tartışmaya başladılar. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Cuma S. silahını çekerek rast gele ateş etmeye başladığı öğrenildi. Açılan ateş sonucu markette işçi olarak çalışan ve market sahibi Resul Ö.'nün eniştesi olduğu belirlenen İbrahim Gülek (25) olay yerinde vücuduna isabet eden kurşunlarla hayatını kaybetti. Bu sırada işyerlerinden dönen ve servisten inerek evlerine gitmekte olan İsmail Akbal (39), Hamsa İdem (64), Cemil Karahan (40), Abdullah Sayın (31), İsmail Turaman (19), Abdullah Kusur (63) ve Mehmet Tunçbilek (32) seken kurşunlarla yaralandılar. Yaralılar, ambulanslarla Avukat Cengiz Gökçek ve 25 Aralık devlet hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alınırlarken, durumu ağır olan Abdullah Sayın ise Gaziantep Üniversitesi'ne sevk edilerek tedavi altına alındı.

Olayın ardından yaralıların yakınları Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi ve 25 Aralık Devlet Hastanesi acil servisi önüne akın ederlerken, çok sayıda polis memuru her iki hastaneye sevk edildi ve güvenlik önlemleri alındı. Kavgadan sonra olay yerinden kaçan Mehmet S. ve Cuma S., polis ekiplerinin yaptıkları operasyonlarla kısa sürede yakalanarak göz altına alındı.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.