Fırat Üniversitesi'ne Popüler Bilim Dergisi'nden Ödül

Fırat Üniversitesi'ne Popüler Bilim Dergisi'nden Ödül

Fırat Üniversitesi'ne Popüler Bilim Dergisi'nden Ödül
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Elazığ Fırat Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü, Öğrencilerine Sunduğu Modern Eğitim Öğretim İmkanlarının Yanı Sıra Son Yıllarda Özellikle Ulusal Çapta Büyük Proje ve Yarışmalarda Aldığı Ödüller ile Gündemde Olmayı Sürdürüyor.

Elazığ Fırat Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü, öğrencilerine sunduğu modern eğitim öğretim imkanlarının yanı sıra son yıllarda özellikle ulusal çapta büyük proje ve yarışmalarda aldığı ödüller ile gündemde olmayı sürdürüyor.

Makine Mühendisliği Bölümü Enerji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hakan Fehmi Öztop, yaptığı bilimsel çalışmalarıyla Hulki Cevizoğlu yönetiminde çıkarılan Popüler Bilim Dergisi tarafından Mühendislik Bilimler Gurubu Makine dalında 2006 yılı teşvik ödülüne layık görüldü. Popüler Bilim Dergisi tarafından önceki hafta TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sosyal Tesisleri Toplantı Salonu'nda düzenlenen bir törenle ödülünü Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nuri Saryal'dan alan Yrd.Doç. Dr. Hakan Fehmi Öztop, böyle bir ödülü aldığı için mutlu olduğunu söyledi.

Popüler Bilim Dergisi'nin bilimsel yayınları yayınlayan bir dergi olduğunu anlatan Öztop, şöyle konuştu: "Bu derginin yapmış olduğu yarışmada mühendislik alanında teşvik ödülüne layık görüldük. Böylesi bir ödülü, şahsım ve Fırat Üniversitemiz adına almış olmaktan dolayı mutluyum. Bizleri yetiştiren değerli hocalarımıza teşekkür ediyorum."

(EK-EST-HO-Y)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title